19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 27.07.2017 21:00 Publikacja: 27.07.2017 21:00
Foto: materiały prasowe
Magnesem, który przyciąga na Dolny Śląsk, jest dobra infrastruktura, ale także możliwość zamieszkania we Wrocławiu, który powoli staje się prawdziwą metropolią, gdzie żyje się coraz lepiej i ciekawiej.
Niemiecki Mercedes-Benz, który 19 czerwca wbił pierwszą łopatę pod budowę fabryki w Jaworze, już rozpoczął rekrutację. I nie ma kłopotu ze znalezieniem pracowników. Tylko na stanowisko asystentki dyrektora naczelnego fabryki zgłosiło się 200 chętnych. Bez kłopotu skompletowano zarząd, teraz trwa nabór „białych kołnierzyków", czyli pracowników administracji. Potrzebni są np. księgowi i stażyści w dziale IT. Zgłaszają się nie tylko mieszkańcy Dolnego Śląska, ale i z reszty kraju, a także Irlandczycy, Brytyjczycy i Niemcy. Miejscowa konkurencja jednak będzie bardzo mocna, ponieważ dzięki wyjątkowo dobrej współpracy biznesu z uczelniami i szkołami zawodowymi kształcącymi pod potrzeby przedsiębiorstw rąk do pracy nie brakuje. Ponadto przeprowadzka do Wrocławia wydaje się atrakcyjnym pomysłem na życie, bo to miasto ma coraz lepszą opinię. Wrocław oferuje rozrywkę i wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Ma świetne i znane restauracje. Znane do tego stopnia, że w sezonie na gęsinę, czyli w okolicach 8 listopada, turyści nie tylko przyjeżdżają z zagranicy, ale wręcz przylatują np. z Frankfurtu, żeby zjeść słynne polskie danie.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Scena Muzyki Polskiej to program artystyczny realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbliższe koncerty już 14 i 21 stycznia w Filharmonii Narodowej.
Coraz więcej dużych, globalnych firm podkreśla, że preferują współpracę z dostawcami, którzy świadomie zarządzają swoją emisyjnością i podejmują działania w zakresie zrównoważonego rozwoju
Już 1200 osób liczy grono poszkodowanych przez byłego sponsora reprezentacji Polski, kantor wymiany walut Cinkciarz.pl. Spółka przeprasza, środków nie oddaje, oskarża banki i KNF. W tle – bizantyjski styl życia i góra bitcoinów.
Czy sędziowie powołani do Sądu Najwyższego przez nową KRS po 2018 r. są bardziej otwarci na strategiczną litygację prowadzoną przez Ordo Iuris? Analiza decyzji podejmowanych przez nowych i starych sędziów w sprawach z udziałem Ordo Iuris wskazuje, że obraz jest bardziej zniuansowany, niż wskazywałyby pozory.
Salon samochodowy w Brukseli pokazuje, że małe regionalne imprezy tego typu jak najbardziej mają sens, a branża ich potrzebuje. W Belgii nie tylko stawili się niemal wszyscy producenci, ale i kilka marek wykorzystało okazję żeby zaprezentować premierę swoich modeli.
Nie ma racjonalnych powodów, by o ważności wyborów prezydenckich nie orzekła Izba Kontroli Nadzwyczajnej SN, jak to czyniła już kilkakrotnie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg przedstawił szczegóły dotyczące 16 pakietu unijnych sankcji wobec Rosji.
Rząd Polski negocjuje w Brukseli zmianę warunków Krajowego Planu Odbudowy. I chce bronić polityki spójności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas