Na początku września rozpoczął się remont cmentarza wojennego w Leontynowie koło Sochaczewa. Pochowano na nim ok. 300 żołnierzy Wojska Polskiego, poległych podczas bitwy nad Bzurą w 1939 r. i po jej bezpośrednim zakończeniu.
Konserwacji poddane zostaną obramowania pól grobowych, ustawione zostaną granitowe krzyże z tabliczkami w kształcie nieśmiertelników z wygrawerowanym nazwiskiem. Na cmentarzu zamontowany zostanie także maszt flagowy. Remont cmentarza żołnierzy Wojska Polskiego 1939 r. w Leontynowie, realizowany przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, dofinansowano ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego.
Pracownicy Muzeum Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie przypominają historię tego mało znanego, leśnego cmentarza. Jak podaje historyk Jakub Wojewoda z Sochaczewa, zaraz po zamknięciu przez Niemców przepraw przez Bzurę, po 18 września 1939 r., w lasach Leontynowa zebrał się kilkusetosobowy oddział z różnych pułków, które w poprzednich dniach utraciły w walce zwartość.
„Nie znając sytuacji ogólnej, w warunkach otoczenia, grupa ta organizowała samodzielny punkt obronny. Wznoszące się nad rejonem wsi zalesione wydmy stały się dla polskich żołnierzy polowym bastionem, którego według relacji ludności bronili jeszcze do ostatnich dni września 1939 r.". Z cytowanej przez Jakuba Wojewodę relacji rodziny Winnickich, z gospodarstwa leżącego 500 metrów od cmentarza w Starych Budach wynika, że „żołnierze ci, młodzi chłopcy, bronili się tutaj wytrwale już wiele dni po zakończeniu bitwy". „Wcale nie chcieli zdać się Niemcom do niewoli. W końcu, kiedy po walce zbombardowała ich artyleria, wielu leżało w lesie już rannych i konających".