W Warszawie ruszyła właśnie budowa kolejnego odcinka bulwarów wiślanych. Tym razem o długości 200 metrów, od ul. Tamka do mostu Świętokrzyskiego. Jednocześnie warszawski ratusz ogłosił wyniki konkursu na zaprojektowanie następnego odcinka tej nadwiślańskiej promenady od Cypla Czerniakowskiego do pomnika Syrenki wraz ze skwerem Tadeusza Kahla.
Mieszkańcy Warszawy od połowy sierpnia mogą korzystać z ponad dwukilometrowego odcinka nowych bulwarów nad Wisłą. Do dyspozycji odwiedzających są m.in. falujące ławki, plaża, figury wiślanych ryb, plac zabaw z trampolinami, pergole, a także punkty gastronomiczne. Na całej długości odcinka, od mostu Świętokrzyskiego do ul. Sanguszki, jest również ścieżka rowerowa, asfaltowa.
O tym, że miejsce to jest doskonale odbierane przez cyklistów, niech świadczą dane z Warszawskiego Pomiaru Ruchu Rowerowego 2017. Odnotowały one skokowy wzrost liczby rowerzystów. Każdego dnia po ulicach Warszawy porusza się ponad 75 tys. miłośników jednośladów. Rekord wszech czasów padł we wtorek 15 sierpnia, gdy Nadwiślańskim Szlakiem Rowerowym w rejonie Solca przejechało 11 498 rowerzystów. Jeszcze tydzień wcześniej, czyli tuż przed oddaniem do odcinka bulwarów wiślanych, natężenie ruchu w tym samym punkcie było blisko trzykrotnie mniejsze.
Każdy element bulwaru był tak projektowany, aby nie zaszkodziło mu przejście wysokiej wody, ponieważ jest to teren zalewowy. Na tym nadbrzeżu zasadzono też sporo drzew m.in. graby, lipy, wierzby purpurowe Nana, berberysy. Z kolei przejście podziemne łączy tę przestrzeń miejską ze Starówką.
Od momentu, gdy brzeg Wisły został uporządkowany, w miejscu tym organizowane są różne imprezy m.in. koncerty. W sezonie letnim nadwiślańskie plaże biją rekordy popularności wśród młodzieży. Dla wielu z nich to miejsce modne.