Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 01.10.2017 23:30 Publikacja: 01.10.2017 23:30
Warto się wybrać na koncert „Budyń Julka Tuwima”, a po występie na spotkanie z członkami zespołu
Foto: festiwal literatury dla dzieci, Dawid Prząda
W Poznaniu to pierwsza edycja tej imprezy, ale w ogóle czwarta. Wcześniej miała swoje odsłony w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. W tym roku odbędzie się w Poznaniu.
Poznański festiwal otworzy wernisaż niepublikowanych ilustracji dla dzieci Jerzego Ficowskiego „Lodorosty i bluszczary" w Galerii Edwarda w Bibliotece Raczyńskich. Tematem wystawy jest twórczość Jerzego Ficowskiego, który przez lata współpracował z pismami dziecięcymi. Opublikował także wiele książek dla dzieci. Na wystawie prezentowane są zarówno materiały archiwalne (czasopisma, fotografie, maszynopisy) pochodzące z archiwum autorskiego poety, jak i oryginały prac i projekty książek poetyckich dla dzieci, do których ilustracje przygotowywali wybitni twórcy – przedstawiciele polskiej szkoły ilustracji, m.in. Adam Kilian, Wiesław Majchrzak, Mieczysław Piotrowski, Gabriel Rechowicz, Bożena Truchanowska, Józef Wilkoń, Zdzisław Witwicki. Ich uzupełnieniem będzie cykl prac Gosi Herby, ilustratorki młodego pokolenia, która zilustrowała najobszerniejszy z dotychczasowych wyborów wierszy dla dzieci Jerzego Ficowskiego „Lodorosty i bluszczary" (2017). Koncepcję wystawy przygotował Jarosław Borowiec.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
Arabscy najeźdźcy byli zdumieni ogromem Aleksandrii, wspaniałością jej budowli, rozmiarami bram i fortyfikacji. Ujrzeli wyniosłe kolumny i imponujące obeliski, podziwiali katedrę św. Marka i latarnię Faros, która jakby unosiła się na falach
Lekceważący stosunek Geralta do mamony, odziedziczony chyba po Philipie Marlowe, jest nierealistyczny i niestosowny. Wiedźmin to bowiem niesłychanie ryzykowna profesja. Może czas pomyśleć o ubezpieczeniu?
Amerykańscy jurorzy docenili historię polskiego producenta ciężarówek.
Środowisko kultury żegna Stanisława Tyma, odbiorcy jego filmów, sztuk, felietonów nie mogą się pogodzić ze śmiercią artysty. Warto przypomnieć jego związki z naszą gazetą.
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas