19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 07.11.2017 20:30 Publikacja: 07.11.2017 20:30
Trwa procedura zmierzająca do wydania przez samorząd tzw. decyzji środowiskowej w tej sprawie.
Instalacja ma powstać w bezpośrednim sąsiedztwie Elektrociepłowni Mikołaj w Rudzie Śląskiej. – Budowa bloku opalanego paliwem alternatywnym jest elementem modernizacji zakładu, którego podstawowym celem jest zmniejszenie emisji i dostosowanie się do restrykcyjnych norm środowiskowych w przyszłości – tłumaczy Paweł Cyz, rzecznik Węglokoksu. Zapewnia, że koncepcja bloku bazuje na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych, a instalacja opalana będzie przetworzonymi wysokoenergetycznymi odpadami, pozbawionymi elementów niebezpiecznych i możliwych do recyklingu. – Paliwo to klasyfikowane jest jako odnawialne źródło energii. Produkować będziemy zatem „zieloną" energię. Szacujemy, że w związku z modernizacją emisja pyłów i gazów zmniejszona będzie o 80 proc. – mówi Cyz. Podkreśla, że nowy blok ma zapewnić mieszkańcom Rudy Śląskiej stabilne dostawy ciepła, a także zmniejszyć ilość składowanych odpadów. Węglokoks Energia ZCP z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowych dotyczących budowy bloku energetycznego wystąpiła do Urzędu Miasta 30 września 2016 roku. – Do prowadzonego postępowania administracyjnego na prawach strony swój udział zgłosiły następujące organizacje ekologiczne: Fundacja Instytut Rozwoju Osobistego Invest w Częstochowie, Fundacja Ekologiczna Silesia w Katowicach, Stowarzyszenie Rudzianie Razem w Rudzie Śląskiej oraz Towarzystwo na rzecz Ziemi w Oświęcimiu – wylicza Ewa Wyciślik, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Górnictwa w ratuszu w Rudzie Śląskiej.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Scena Muzyki Polskiej to program artystyczny realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbliższe koncerty już 14 i 21 stycznia w Filharmonii Narodowej.
Coraz więcej dużych, globalnych firm podkreśla, że preferują współpracę z dostawcami, którzy świadomie zarządzają swoją emisyjnością i podejmują działania w zakresie zrównoważonego rozwoju
Były szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif, obecnie wiceprezydent tego kraju, w wywiadzie dla irańskich mediów stwierdził, że Izrael umieścił kiedyś ładunki wybuchowe w wirówkach, do wzbogacania uranu, które kupił Teheran.
Nawet jeśli o danej regulacji czy dokumencie wypowiedziały się już dziesiątki prawników, niekoniecznie wszystko musi być jasne i oczywiste.
Ustawodawca nie przewidział, że dane sygnalisty mogą zostać ujawnione nieupoważnionym osobom ze względu na przepisy ustawy o opłacie skarbowej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg przedstawił szczegóły dotyczące 16 pakietu unijnych sankcji wobec Rosji.
Iran nigdy nie planował zamachu na życie amerykańskiego prezydenta-elekta Donalda Trumpa - zapewnił prezydent Iranu Masud Pezeszkian w rozmowie z NBC News.
Realne szanse na zaspokojenie wierzyciela są często bardzo małe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas