Stadion musi przestać straszyć

Stadion miejski w Olsztynie w przyszłym roku będzie obchodził 40. urodziny, ale świętować nikt nie zamierza. Jaka jest szansa, że w miejscu jubilata pamiętającego jeszcze czasy Edwarda Gierka stanie w końcu nowy obiekt?

Publikacja: 08.11.2017 21:30

Kilkunastotysięczny stadion został wybudowany z okazji dożynek centralnych, które organizowano w Ols

Kilkunastotysięczny stadion został wybudowany z okazji dożynek centralnych, które organizowano w Olsztynie w 1978 roku

Foto: materiały prasowe

Stadion przy al. Piłsudskiego mieści się niemal ściana w ścianę z Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera, ale ostatnio i na stadionie można było pływać.

Właśnie z powodu zalanej, nienadającej się do gry murawy, odwołano październikowy mecz Stomilu Olsztyn z Wigrami Suwałki w ramach rozgrywek I ligi. Tym samym o stadionie, który już od dawna uchodzi za sportowy skansen, znów zrobiło się głośno.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Regiony
Dolny Śląsk konsekwentnie wspiera Ukrainę
Regiony
Tak Warszawa podniosła się z ruin
Regiony
Dolny Śląsk zaprasza turystów. Szczególnie teraz
Regiony
Odważne decyzje w trudnych czasach
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Materiał partnera
Kraków – stolica kultury i nowoczesna metropolia