Aktualizacja: 19.11.2017 19:30 Publikacja: 19.11.2017 19:30
Centralny Ośrodek Sportu na terenie gminy Ustrzyki Dolne w Teleśnicy Sannej nad Jeziorem Solińskim dawałby możliwość treningu również kajakarzom i wioślarzom
Foto: AdobeStock
Pierwotna koncepcja była ambitna i interesująca. Zakładała stworzenie w regionie infrastruktury sportowej dla najważniejszych olimpijskich dyscyplin zimowych. W ubiegłym roku przedstawiciele Sanoka, Zagórza, Ustrzyk Dolnych i Hotelu Arłamów oraz starostwa bieszczadzkiego i Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego podpisali nawet list intencyjny. Celem tego porozumienia było skonsolidowanie projektu tak by stanowił jedną sportową całość. Zapowiedzieli szybkie uruchomienie projektu.
„Stolicą" ośrodka miały być Ustrzyki Dolne. W ramach centrum powstałaby tam stacja narciarska ze zmodernizowanymi trasami biegowymi i zjazdowymi. Przewidziana była także budowa strzelnicy z 30 stanowiskami, która miałaby posłużyć biatlonistom. W gminie Ustrzyki Dolne, w Ustjanowej Górnej planowano budowę nowoczesnego stadionu zimowego. W gminie Zagórz na Zakuciu plan zakładał powstanie skoczni narciarskiej i kolejnych tras biegowych. Ustalono, że w Sanoku zbudowane zostanie Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe i dojdzie do modernizacji toru lodowego. W ramach projektu zamierzano wykorzystać Arenę Sanok, gdzie grają i trenują hokeiści KH 58 Ciarko Sanok. Najbardziej ambitną część ośrodka miał stanowić pierwszy w kraju sztuczny tor saneczkowo-skeletonowy-bobslejowy przy hotelu w Arłamowie.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Popyt na gaz w Polsce będzie rósł. Nie od razu uda się nam przejść z węgla na OZE. Po drodze trzeba będzie wspomagać się jednostkami opalanymi błękitnym paliwem. Orlen chce zwiększać produkcję gazu w najbliższych latach.
Prezydentura Trumpa w czasie wojny w Ukrainie to dla Unii Europejskiej równanie z dwoma niewiadomymi. Pierwszy krok należy do polskiej prezydencji.
Obserwujemy trend globalizacji usług płatniczych, coraz więcej firm chce integrować lokalnych dostawców płatności z szeroko dostępnymi usługami. Ale cała rzecz w tym, by nie tylko obserwować, a umieć włączyć się do gry – opowiada Jarosław Stankowski, Head of Ecommerce& Retail w Autopay.
Fundacja Polska Bezgotówkowa od ponad siedmiu lat aktywnie wspiera mikroprzedsiębiorców w obszarze cyfryzacji i wdrażania płatności bezgotówkowych.
Odnawialne źródła energii uzupełnione magazynami energii, elektrociepłownie gazowe zastępujące emisyjne bloki węglowe i – docelowo – małe reaktory modułowe to składowe programu inwestycyjnego Orlenu do 2035 roku w segmencie energii.
Młodzi wykraczają poza powierzchowną rozrywkę, wybierają treści oparte na wiedzy, wiarygodności i praktycznym zastosowaniu. Oto zmiany, jakie zachodzą w tej dynamicznej generacji. Co one oznaczają dla przyszłości cyfrowego świata?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas