Jak informują przedstawiciele warszawskiej dzielnicy Wola, teren ten ma spełniać funkcję historyczno-dydaktyczną oraz rekreacyjno-sportową. Ta pierwsza ma być zlokalizowana w pobliżu fragmentów muru. Miejsce to jednorazowo będzie mogło pomieścić do 150 osób zwiedzających. Sam mur zostanie poddany zabiegom konserwatorskim. Będzie podświetlony, a w okolicy pojawią się gabloty na czasowe ekspozycje oraz tablice informacyjne.
Właśnie zakończyła się rozbiórka nieużywanych budynków gospodarczych należących do LO im. Henryka Sienkiewicza w stolicy. Dzięki temu zabezpieczony został kolejny zabytkowy fragment muru dawnego getta.
O historii tego miejsca można się dowiedzieć na wystawie „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu". Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających w Żydowskim Instytucie Historycznym im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie.
Tytuł ekspozycji to słowa z testamentu Dawida Grabera, 19-letniego członka grupy Oneg Szabat (Radość soboty), który ukrywał wyjątkowe archiwum. Zgromadzono w nim dokumenty, relacje, wywiady, plakaty, które opisywały życie w getcie w latach 1940–1943. Inicjatorem utworzenia archiwum był historyk Emanuel Ringelblum.
Zwiedzający mogą zobaczyć m.in. oryginalne dokumenty opowiadające o losach mieszkańców tej żydowskiej dzielnicy, bańkę na mleko, w której schowano jedną z części archiwum, oraz nigdy wcześniej niepublikowane nagrania filmowe z getta.