Łódź stawia na naukę i technikę

W całej Polsce jak grzyby po deszczu powstają centra naukowe nowej generacji. Chodzi w nich nie tylko o przekazanie wiedzy naukowej, ale zwłaszcza o formę. Ciekawą i atrakcyjną dla odwiedzających w wielu grupach wiekowych, także dla tych najmłodszych.

Publikacja: 05.12.2017 22:00

Piotr Mazurkiewicz

Piotr Mazurkiewicz

Foto: Fotorzepa / Waniek Ryszard

Wielkie otwarcie łódzkiego Centrum Nauki i Techniki EC1 już w styczniu, ale na początku grudnia ma ruszyć sprzedaż biletów. Ogromny sukces warszawskiego Centrum Nauki Kopernik pokazuje, jak ogromne jest w Polsce zapotrzebowanie na tego typu miejsca. Od jego otwarciu w 2011 r. 200 tys. zwiedzających przewinęło się przez jego sale tylko w 90 dni pracy. Dziennie pojawia się tu średnio 2,5 tysiąca osób. W Łodzi rekordy na pewno też będą bite, choć na pewno na mniejszą skalę. Podobnych obiektów w Polsce przybyło, konkurencja jest większa, a i w Europie otwartych granic nie brakuje chętnych do wyjazdu do innego kraju, nawet na jednodniową wycieczkę.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Regiony
Katowice stawiają na miejską infrastrukturę rowerową
Regiony
Dolny Śląsk konsekwentnie wspiera Ukrainę
Regiony
Tak Warszawa podniosła się z ruin
Regiony
Dolny Śląsk zaprasza turystów. Szczególnie teraz
Materiał Promocyjny
Mieszkania na wynajem. Inwestowanie w nieruchomości dla wytrawnych
Regiony
Odważne decyzje w trudnych czasach