Katowice – kompleksowa termomodernizacja

Projekt obejmuje osiem budynków użyteczności publicznej. Zyskają one nową izolację ścian i fundamentów, ocieplenie dachów i sufitów, nowe okna, nowe instalacje centralnego ogrzewania, a także źródła energii odnawialnej, czyli kolektory słoneczne. Przy okazji budynków, głównie szkoły, zyskają podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja, na wykonanie której trwa właśnie przetarg, to koszt ok. 17 mln zł. Na termomodernizację w sumie 18 nieruchomości Katowice zamierzają wydać 44 mln zł.

Łódź rusza z projektem „Tramwaj dla Łodzi"

Po przebudowie linia tramwajowa w al. Śmigłego-Rydza (na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Przybyszewskiego) zyska nowoczesny charakter. Pojawi się wspólny pas, po którym będą mogły jeździć i tramwaje, i autobusy. Powstanie nowy wiadukt, ścieżki rowerowe, układ drogowy zostanie przebudowany, a nawierzchnia ulic i chodników – wyremontowana. Prace mają potrwać do połowy 2020 r., a ich koszt oszacowano na ok. 40 mln zł. Przebudowa linii tramwajowej w al. Śmigłego-Rydza to część projektu „Tramwaj dla Łodzi", który w ciągu kilku lat może pochłonąć 600 mln zł.

Świnoujście buduje nadmorski kurort

„Kurort nadmorski Świnoujście – nowa wizja przestrzeni publicznej" to ambitny projekt, który ma nadać nadmorskim dzielnicom atrakcyjny dla turystów klimat i charakter. W jego ramach powstać ma nowa promenada dla spacerowiczów i rowerzystów (wzdłuż ul. Żeromskiego), wraz z parkiem, placem zabaw dla dzieci i muszlą koncertową. Zabytkowa promenada wzdłuż tej ulicy, a także zejście na plaże zostaną odrestaurowane. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy prac, które mają potrwać do połowy 2019 r.