Reklama
Rozwiń
Reklama

Miliony na czyste powietrze

W ciągu czterech lat nawet 300 gmin – m.in. na Podhalu – zyska dostęp do sieci gazowej. Dzięki tym inwestycjom jest szansa na zmniejszenie smogu w tym regionie.

Publikacja: 06.12.2018 11:00

W Zakopanem trwa rozbudowa sieci gazowej

W Zakopanem trwa rozbudowa sieci gazowej

Foto: shutterstock

Województwo małopolskie ma bardzo wysoki współczynnik gazyfikacji – 85 proc. przy 58 proc. w skali całego kraju. Ale wciąż są tam spore obszary, gdzie gaz nie dociera. To ma się zmienić do 2022 r.

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) planuje gazyfikację w wielu gminach w tym regionie. – Od stycznia do listopada 2018 r. przedstawiciele naszej firmy odbyli kilkadziesiąt spotkań ze społecznościami lokalnymi Podhala dotyczących gazyfikacji – mówi Artur Michniewicz, rzecznik PSG.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Regiony
Co dziewiąty mężczyzna w kraju ma problemy ze spłatą zaległych zobowiązań
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Okiem samorządowca
Prezydent Olsztyna: Stawiamy na komunikację zbiorową
Regiony
Dolny Śląsk rewitalizuje linie kolejowe i inwestuje w pociągi
Regiony
Jak kupować mądrze gaz na zmiennym rynku
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Regiony
Bezpieczne lato w Warszawie – dla wszystkich
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama