Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Aktualizacja: 06.09.2015 17:51 Publikacja: 06.09.2015 17:15
2 zdjęcia
ZobaczFoto: Rzeczpospolita
Eksperci przekonują, że ciekawe projekty, które starają się o wsparcie finansowe za pośrednictwem internetu, mają spore szanse na sukces. Użytkownicy sieci w Polsce lubią bowiem pomagać. Grono takich fundatorów rośnie z roku na rok, podobnie jak kwoty, którymi są w stanie wesprzeć ciekawe inicjatywy. Choć dominują datki rzędu 40 zł, to przybywa wpłat na poziomie 100–300 zł. Zdarzają się i większe.
– Nie ma co ukrywać, że najbardziej zaangażowana w zbiórkę z reguły jest rodzina zbierającego. Ona swoimi wpłatami uwiarygadnia projekt i nadaje efekt kuli śnieżnej. Ale pomoc najbliższych nie jest jedynym składnikiem recepty na sukces – mówi Karol Król, współzałożyciel Centrum Gospodarki Społecznościowej (CGS). Jak zaznacza, kluczowy jest sam projekt, przyświecająca mu idea i sposób komunikacji twórcy ze społecznością crowdfundingową.
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na północy Polski. Jak zaznaczają eksperci, podnieść się może poziom wód w zlewniach rzek na południu kraju.
Na lotnisku Chopina w Warszawie doszło do eksplozji, wybuchł jeden z bagaży podróżnych – informuje RMF FM.
Polacy chcą liberalizacji prawa aborcyjnego i w dużej większości wzięliby udział w referendum w tej sprawie – wynika z sondażu, przeprowadzonego Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”.
Muzycy Pink Floyd i spadkobiercy sprzedali za 400 milionów dolarów prawo do swoich nagrań płytowych koncernowi Sony. To kolejne potwierdzenie końca zespołu.
Szwedzka centroprawicowa koalicja rządząca jest oskarżana o próbę „zakazania biedy”, w związku z przedstawioną przez rząd propozycją zmian w prawie.
Rozwój AI to zagrożenie dla prawdziwego piękna, bo wraz z upowszechnieniem tej technologii odróżnianie prawdziwego piękna od obrazów czy filmów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję będzie coraz trudniejsze. Marka Dove rozpoczyna kampanię #PrawdziwePiekno, która zwraca uwagę na ten problem.
Nie są one wiążące dla organów odpowiedzialnych za stosowanie prawa karnego, w szczególności dla prokuratury i sądów. Dla zapewnienia bezpieczeństwa medyków potrzebne są zmiany ustawowe.
Obok inflacji, gospodarki i aborcji to najważniejszy temat dla amerykańskiego społeczeństwa. Dlatego warto przyjrzeć się wyzwaniom, jakie imigracja stawia tamtejszemu systemowi prawnemu.
Polska znalazła się wśród czterech państw, które Komisja Europejska pozwała do Trybunału Sprawiedliwości w związku z niewdrożeniem drugiego filaru globalnej reformy podatkowej.
Według prognoz IMGW pierwszy tydzień października zakończy się typowo jesienną aurą. Będzie chłodno, deszczowo, z niekorzystnymi warunkami biometeo. W niektórych częściach kraju popada intensywnie. W górach pojawi się śnieg, a na Bałtyku sztorm.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Kolejną noc z rzędu rosyjskie drony-kamikadze atakowały Kijów i obwód kijowski.
Obsługa ponad miliarda przesyłek wymaga od kurierów rozbudowy zaplecza logistycznego. Nowe duże inwestycje w magazyny i automaty paczkowe.
Grupa polityków PiS sprzyjających byłemu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu próbuje storpedować połączenie partii z Suwerenną Polską. Za takie działania władze chciały zawiesić w prawach członka partii europosła Michała Dworczyka.
Białoruska opozycja przygotowała, a rząd Litwy przekazał prokuratorowi MTK Karimowi Khanowi wniosek o rozpoczęcie ścigania białoruskiego dyktatora.
Polska Izba Turystyki z zadowoleniem powitała inicjatywę Ministerstwa Sportu i Turystyki w sprawie wyodrębnienia z Turystycznego Funduszu Pomocowego puli pieniędzy na bezzwrotne dotacje dla biur podróży, które musiały odwoływać wycieczki w związku z powodzią w części południowo-zachodniej kraju.
- Toczy się twarda walka o to kto będzie kandydatem PiS w wyborach prezydenckich - mówił w rozmowie z TVN24 wicemarszałek Senatu, Michał Kamiński.
Prokuratura Krajowa poinformowała o zawieszeniu w czynnościach służbowych prokuratora Jerzego Ziarkiewicza. Ma to związek z postępowaniem dyscyplinarnym oraz śledztwem w sprawie rzekomych nieprawidłowości w postępowaniach, którymi kierował Ziarkiewicz.
Wyniki najnowszego badania wśród pracowników jasno pokazują, że pokolenie Z ma inne podejście do tego, jak pracodawcy powinni wyrażać uznanie w pracy. Młodzi ludzie oczekują czegoś więcej niż pochwał i symbolicznych gestów.
Autonomiczne samochody są coraz bliżej, nowe rozwiązania wprowadzają koncerny w modelach osobowych, jednak przeszkód nadal nie brakuje.
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach (MSPO) oraz Warsaw Security Forum (WSF) - niedawno zakończone, były doskonałą okazją, by przedstawić opinii publicznej, ale przede wszystkim wojsku i decydentom politycznym nowoczesne rozwiązania szkoleniowe dla pilotów śmigłowców, załóg i personelu naziemnego. Od dziesięcioleci świdnickie zakłady, jako OEM są partnerem wojska w zakresie utrzymania floty śmigłowców pochodzących z PZL-Świdnik, ale również w zakresie szkolenia. To jedyne krajowe zakłady śmigłowcowe, które mogły zgromadzić taki know-how, tym bardziej, że w obecnych programach, jak AW101 i AW149, Świdnik jest dostawcą nie tylko śmigłowców, ale właśnie pakietu szkoleniowego. Jedną z ciekawszych prezentacji mogliśmy zobaczyć na stoisku PZL-Świdnik podczas MSPO.
Choć o tym, że w tym roku będą miały miejsce zmiany w rozliczeniach energii, wiadomo od 2021 roku, nie wszystkie firmy się do nich dostosowały. Energa koryguje błąd i przeprasza swoich klientów.
Kolejny sondaż pokazuje, na czym polega problem PiS z kandydatem na prezydenta. Każdy potencjalny kandydat jest w sytuacji, w jakiej niegdyś był w piłkarskiej reprezentacji Polski Jakub Wawrzyniak - jest co najwyżej zmiennikiem kogoś, kogo nie ma.
Występujące na nogach telangiektazje, czyli rozszerzone naczynia krwionośne, popularnie nazywane pajączkami uważane często za defekt kosmetyczny. Tymczasem może być to jeden z objawów przewlekłej niewydolności żylnej, świadczący o problemach w funkcjonowaniu głębiej położonych żył powierzchniowych.
Starają się łączyć zawodowe wyzwania z prywatnym życiem i świetnie realizują się jako kobiety aktywne. Poszukują pracy, w której nie zostaną zamknięte na lata w jednej, określonej funkcji. Dlatego szukają firm nowoczesnych i otwartych na świat, doceniających różnorodność. Poznajcie kobiety polskiej spółki Bacteromic, która walczy z problemem antybiotykooporności.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na północy Polski. Jak zaznaczają eksperci, podnieść się może poziom wód w zlewniach rzek na południu kraju.
Współczynnik sentymentu branży ubezpieczeniowej jest na minusie, co oznacza, że zagrożenia i prawdopodobieństwo ich zmaterializowania dominują nad szansami, które stoją przed rynkiem. Co zrobić, by tę tendencję odwrócić?
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w Lublinie Janusza P. i Przemysława B. oraz w Biłgoraju Zbigniewa B. Śledztwo dotyczy uzasadnionego podejrzenia oszustwa znacznej wartości - poinformował rzecznik MSWiA Jacek Dobrzyński.
Nigdy nie przejmowałam się odmową - mówi 76-letnia Maye Musk, która nadal odnosi sukcesy w branży modowej. Czym jeszcze zajmuje się matka najbogatszego człowieka świata, Elona Muska?
Około 450 osób zostało ewakuowanych w czwartek rano z technikum gastronomicznego w Poznaniu. Okazało się, że w budynku szkoły pojawił się ogień.
W rosyjskiej zbrojeniówce nie ma komu pracować. Brakuje wykwalifikowanej kadry. Mężczyźni trafili na rozpętaną przez Putina wojnę lub uciekli za granicę przed poborem. Największe problemy ma koncern Kałasznikow - koordynator całej wojennej produkcji Rosji.
Każdy polityk jest gotowy, żeby wystartować w wyborach prezydenckich - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską Paulina Matysiak, posłanka, która pod koniec września kolejny raz została zawieszona w prawach członka klubu Lewicy. - Nie wykluczam tego, bo bardzo rzadko w polityce mówi się twarde „nie” albo twarde „tak” - dodała.
Z badań przeprowadzonych przez naukowców ze szwedzkiego Uniwersytetu w Uppsali wśród mieszkańców krajów w Europie, Afryce, Azji i obu Amerykach wynika, że 40 procent ankietowanych popiera racjonowanie takich towarów jak paliwo czy mięso w celu walki ze zmianami klimatu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas