Czysta woda za 270 milionów złotych

Październik jest pierwszym pełnym miesiącem, w którym w kranach blisko 800 tys. mieszkańców Poznania i 15 ościennych gmin płynie woda z gruntownie zmodernizowanej Stacji Uzdatniania Wody w Mosinie.

Publikacja: 04.10.2015 22:00

Czysta woda za 270 milionów złotych

Foto: 123RF

Przedstawiciele komunalnej spółki Aquanet – właściciela tego obiektu – twierdzą, że jakość dystrybuowanej z Mosiny wody należy do najlepszych w Unii Europejskiej i dowodzą, że z pewnością jest ona zdrowsza oraz tańsza od wielu sprzedawanych w sklepach w plastykowych butelkach.

Przebudowę SUW w Mosinie rozpoczęto w styczniu 2010 r. Kosztowała ona blisko 270 mln zł. Paweł Chudziński, prezes Aquanetu, podkreśla, że powstał nowoczesny, bezpieczny dla środowiska naturalnego obiekt. Stacja produkuje wysokiej jakości wodę dla niemal 60 proc. mieszkańców aglomeracji poznańskiej, którą – jak zapewnia prezes – śmiało można pić bezpośrednio z kranu. Woda jest teraz mniej chlorowana, gdyż zastosowano nowoczesne procesy jej uzdatniania bazujące na ozonowaniu i filtracji poprzez węgiel aktywny. – Krystalicznie czysta i smaczna woda to najbardziej wymierny efekt tej inwestycji – podkreśla Chudziński.

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Wybierz ofertę dla Ciebie

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Materiał partnera
Ciechanów idealny na city break
Materiał partnera
Nowa trakcja turystyczna Pomorza Zachodniego
Materiał partnera
Dolny Śląsk mocno stawia na turystykę
Regiony
Samorządy na celowniku hakerów
Materiał Promocyjny
Jakie są główne zalety systemów do zarządzania zasobami ludzkimi?
Materiał partnera
Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024 - Energia Miasta Szczecin
Regiony
Nie tylko infrastruktura, ale też kultura rozwijają regiony