Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Aktualizacja: 04.10.2015 22:00 Publikacja: 04.10.2015 22:00
Foto: 123RF
Przedstawiciele komunalnej spółki Aquanet – właściciela tego obiektu – twierdzą, że jakość dystrybuowanej z Mosiny wody należy do najlepszych w Unii Europejskiej i dowodzą, że z pewnością jest ona zdrowsza oraz tańsza od wielu sprzedawanych w sklepach w plastykowych butelkach.
Przebudowę SUW w Mosinie rozpoczęto w styczniu 2010 r. Kosztowała ona blisko 270 mln zł. Paweł Chudziński, prezes Aquanetu, podkreśla, że powstał nowoczesny, bezpieczny dla środowiska naturalnego obiekt. Stacja produkuje wysokiej jakości wodę dla niemal 60 proc. mieszkańców aglomeracji poznańskiej, którą – jak zapewnia prezes – śmiało można pić bezpośrednio z kranu. Woda jest teraz mniej chlorowana, gdyż zastosowano nowoczesne procesy jej uzdatniania bazujące na ozonowaniu i filtracji poprzez węgiel aktywny. – Krystalicznie czysta i smaczna woda to najbardziej wymierny efekt tej inwestycji – podkreśla Chudziński.
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Citi Handlowy kontynuuje świetną ofertę dla tych, którzy preferują oszczędzanie na wysoki procent. Klienci, którzy otworzą CitiKonto, będą mogli skorzystać przez 4 miesiące z promocyjnego oprocentowania 7,2% na koncie oszczędnościowym do kwoty 100 000 złotych. Tym razem dodatkowo można zgarnąć nawet 320zł!
Miłośnicy podróżowania i zwiedzania na dwóch kółkach czekali na to od dawna: szlak łączący stolicę Niemiec, stolicę Pomorza Zachodniego i kołobrzeski kurort ma szansę stać się jedną z najpopularniejszych tras Europy.
Formentor oferuje szeroki wybór silników i technologii.
Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zaprezentowano katalog uzbrojenia, które polskie firmy chcą sprzedawać za granicą.
Rozpoczęła się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostaną organizacje, które w innowacyjny sposób wykorzystują kody QR w komunikacji z konsumentami. Można zgłaszać zarówno wdrożone projekty, jak i pomysły na wykorzystanie kodów QR. Firmy zainteresowane udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 września 2024 roku. Laureatów wyłoni niezależne jury, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas listopadowej konferencji Kod Innowacji.
Setki wystawców z kilkudziesięciu krajów świata, w tym wszystkie największe spółki przemysłu obronnego, jak co roku prezentują w Kielcach swoje najnowsze produkty.
Jesteśmy na finiszu Leczmy z troską! i towarzyszącej mu kampanii wzmacniającej ideę medycyny o ludzkiej twarzy. Do konkursu zgłaszają się stowarzyszenia i fundacje z całej Polski, a im bliżej mety, tym powszechniejsza mobilizacja - termin na nadsyłanie zgłoszeń mija bowiem 15 września!
Statystycznie, w ciągu minuty, Polacy płacą kartą 18 tys. razy [1], zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych, wydając ponad 2 mln zł [2]. Pokazuje to skalę płatności kartą i podkreśla ich znaczenie dla naszej gospodarki i społeczeństwa. Co istotne, rozwiązania płatnicze ciągle się rozwijają, przez co stają się też coraz bardziej bezpieczne, płynne i intuicyjne.
Transformacja na elektromobilność otwiera wiele nowych możliwości, ale też budzi niepokój. W naszym cyklu materiałów zbadamy jak dziś bez ponoszenia wyrzeczeń i skutecznie wykorzystać imponujący potencjał jaki drzemie w najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodach elektrycznych oraz rozwiejemy wątpliwości związane z ich eksploatacją.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 6 na 7 września, po ataku drona na obwód woroneski w Rosji, doszło do ewakuacji kilku miejscowości.
— Mam dla was dobrą wiadomość, kino jest w znakomitym stanie – powiedziała Isabelle Huppert, przewodnicząca jury konkursu głównego. Razem z nią oceniali filmy Agnieszka Holland, James Gray, Andrew Haigh, Kleber Mendonça Filho, Abderrahmane Sissako, Giuseppe Tornatore, Julia von Heinz i Zhang Ziyi. Za najlepszy film festiwalu uznali oni „W pokoju obok” Pedro Almodóvara – opowieść o prawie do godnej śmierci, ale też o życiu.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 6 na 7 września, po ataku drona na obwód woroneski w Rosji, doszło do ewakuacji kilku miejscowości.
— Mam dla was dobrą wiadomość, kino jest w znakomitym stanie – powiedziała Isabelle Huppert, przewodnicząca jury konkursu głównego. Razem z nią oceniali filmy Agnieszka Holland, James Gray, Andrew Haigh, Kleber Mendonça Filho, Abderrahmane Sissako, Giuseppe Tornatore, Julia von Heinz i Zhang Ziyi. Za najlepszy film festiwalu uznali oni „W pokoju obok” Pedro Almodóvara – opowieść o prawie do godnej śmierci, ale też o życiu.
Triumfem Bartosza Zmarzlika zakończyła się ósma runda Speedway Grand Prix w Rydze. Obrońca tytułu w finale przyjechał przed największym rywalem do złota w tym roku - Szwedem Fredrikiem Lindgrenem.
Coraz więcej e-sklepów oferuje konsumentom zakupy z odroczoną płatnością. Wkrótce taka możliwość będzie dostępna także dla firm - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Od soboty 6 września obowiązują wyższe kwoty odszkodowań z Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych. Maksymalna kwota to blisko 223 tysiące złotych.
Od czerwca do końca sierpnia 2024 roku liczba zgłoszeń z tytułu ubezpieczenia podróżnego wzrosła o 17,8 procent względem ubiegłego roku i wyniosła ponad 17,5 tysiąca - podliczyła firma ubezpieczeniowa Mondial Assistance. Najwięcej zgłoszeń napłynęło z Turcji, Grecji i Bułgarii.
Donald Tusk ma rację. Przyzwyczailiśmy się, że prezydent Andrzej Duda mówi czasem rzeczy skandaliczne. Ale nie przywykliśmy jeszcze do tego, że Tusk, mówiąc o rozliczeniach PiS, powie o Norymberdze. Jako Kaszub powinien wiedzieć, że pewnych porównań robić nie wypada.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z liderem holenderskiej skrajnej prawicy Geertem Wildersem. Do rozmowy doszło na marginesie Cernobbio Forum we Włoszech 7 września.
Postawienie szkoły w środku sporu prawnego nie wróży jej niczego dobrego. Poddanie jej ocenie politycznej jest niedopuszczalne w poważnym państwie – uważa prof. Marek Konopczyński z Uniwersytetu w Białymstoku, członek Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.
Coraz więcej rodziców zgłasza narodziny dziecka online - informuje Ministerstwo Cyfryzacji i przypomina, że w pewnych przypadkach imię dla noworodka wybierze urzędnik. Potem rodzice mogą je zmienić.
W wojnie Rosji z Ukrainą doszło do kolejnego istotnego przełomu - ocenił generał Roman Polko. Były dowódca GROM-u zaznaczył w rozmowie z "Faktem", że gdyby w 2008 r. państwa Zachodu postąpiły inaczej, dziś nie bylibyśmy świadkami eskalacji działań zbrojnych.
Podczas drążenia tunelu kolejowego w Łodzi w jednej z kamienic najpierw zawalił się strop między parterem a piwnicą, a kilka godzin później – część ściany.
Mecz Chorwacja - Polska będzie rywalizacją dwóch drużyn w przebudowie, ale to nasza nie ma nic do stracenia. Trudno o lepszą okazję, aby znów spróbować grać w piłkę, a nie tylko za nią biegać.
W Rosji drugi rok z rzędu nie udało się znaleźć ani jednego nowego dużego pola naftowego. Zasoby lądowe skończą się za 30 lat, a do podmorskich Rosjanie nie potrafią się dobrać bez zachodniej pomocy.
Lewica w trakcie konwencji w Krakowie postawiła na sprawy dotyczące mieszkalnictwa. Tuż przed pierwszym po wakacjach posiedzeniem Sejmu jej liderzy podkreślali, że są przeciwni dopłatom do kredytów. I zapowiedzieli kolejne, własne rozwiązania.
Ponad 2200 osób przebywających w przyfrontowych obwodach w Ukrainie otrzyma wsparcie od medyków. Projekt jest finansowany przez polski MSZ.
Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak, sędzia NSA zajmujący się od 30 lat podatkami, pełniący funkcję szefa Biura Informacji Sądowej w NSA, i jego zastępca w PKW sędzia TK Julii Przyłębskiej Wojciech Sych postanowili iść w sukurs dokonaniom NSA i bynajmniej nie jest to droga w stronę słońca.
Lekarze, dentyści, farmaceuci oraz adwokaci, radcowie i aplikanci nie będą mogli zgłaszać naruszeń objętych tajemnicą zawodową.
Francuzi pierwszy raz od sześciu lat stracili trzy gole w meczu domowym i przegrali na otwarcie Ligi Narodów z Włochami 1:3, bo znów byli bezbarwni w ataku, a tym razem zawiodła także defensywa.
Niezidentyfikowany obiekt latający znaleziono w miejscowości Kamionka Stara, niedaleko białoruskiej granicy. Jest to prawdopodobnie balon meteorologiczny.
Autorka, prowadzący i wydawca satyrycznego programu „Minęła 20”, który był przed kilkoma laty emitowany w TVP Info, zostali w piątek skazani na 5 miesięcy ograniczenia wolności za odcinek z plastelinowymi karykaturami Hanny Gronkiewicz-Waltz i Jerzego Owsiaka.
Włosi osiągnęli porozumienie z Komisją Europejską w sporze dotyczącym koncesji na zabudowę włoskich plaż. Znaleziono rozwiązanie, które zapewni równowagę między potrzebą otwarcia się na nowych przedsiębiorców a ochroną dotychczasowych.
Przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości plan reformy dotyczącej tzw. neosędziów to upokorzenie wszystkich sędziów w Polsce – ocenił europoseł Suwerennej Polski Patryk Jaki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas