Organizatorzy, czyli Międzynarodowe Targi Poznańskie, zapewniają, że wszyscy, którzy poszukują praktycznych form wprowadzania w życie zasad zrównoważonego rozwoju i źródeł zielonej energii, znajdą coś dla siebie.

To dla nich przygotowano specjalne imprezy: Forum Czystej Energii oraz Glob Pełen Energii. Podczas konferencji i debat eksperci i praktycy sięgania do źródeł czystej energii będą wyjaśniać zagadnienia związane z nowoczesną techniką grzewczą, zasadami działania pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych i hybrydowych, a także przekonywać do racjonalnego i ekologicznego zarządzania energią.

Po raz pierwszy na targach Pol-Eco-System, które potrwają od 28 do 30 października, specjalną konferencję poświęcono biomasie, biopaliwom i biogazowi. Eksperci omówią aktualne trendy na rynku urządzeń grzewczych, ocenią potencjał energetyczny odpadów, spróbują przekonać, że zielona energetyka to szansa dla rolnictwa, w którym w ostatnich latach rośnie zainteresowanie instalacjami biogazowymi i roślinami energetycznymi.