Twoje źródło rzetelnych informacji w czasie wyborów.
Relacje na żywo, analizy, cotygodniowe sondaże oraz komentarze.
Dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykuły z Rzeczpospolitej i Plus Minus.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.
Aktualizacja: 16.11.2015 21:00 Publikacja: 16.11.2015 21:00
Amber Festowi towarzyszyły występy polskich artystów...
Foto: materiały prasowe
– W naszej strategii marketingowej bardzo wyraźnie podkreślamy fakt przynależności do Pomorza – przyznaje Marek Skrętny, dyrektor marketingu Browaru Amber z Bielkówka k. Kolbud. – To region o bardzo bogatych i wielowiekowych tradycjach browarniczych, z których czerpiemy inspiracje i których czujemy się spadkobiercami – dodaje.
Aby dać temu wyraz, w tym roku po raz pierwszy firma ta zorganizowała Amber Fest w Gdańsku. Impreza zgromadziła ponad 20 tys. uczestników, którzy wspólnie biesiadowali przy specjałach kuchni pomorskiej i piwach Ambera.
Twoje źródło rzetelnych informacji w czasie wyborów.
Relacje na żywo, analizy, cotygodniowe sondaże oraz komentarze.
Dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykuły z Rzeczpospolitej i Plus Minus.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.
Konferencja „Miasta. Ludzie. Przyszłość” odbędzie się 10 października 2023 r. w Warszawie i poświęcona będzie szeroko pojętej tematyce zrównoważonego rozwoju miast.
Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej to element transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
Już w październiku Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej uruchomi inkubator przedsiębiorczości triQube, który będzie oferował efektywne wsparcie mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom z regionu.
Potencjał społeczny, gospodarczy i geograficzny stolicy Zachodniego Pomorza czyni ją naturalnym przyczółkiem kontaktów polsko-skandynawskich. Miasto bierze to pod uwagę przy planowaniu dalszego rozwoju.
Doświadczenie zdobyli na czołowych uczelniach, a także w największych firmach z branży motoryzacyjnej. Są specjalistami w swoich dziedzinach, mają dorobek i pozycję zawodową. Co ich łączy? Piotr, Joanna, Małgorzata, Paweł podjęli wyzwanie, współtworzą zespół pracujący nad projektem polskiej marki samochodów elektrycznych Izera. Co przekonało ich do udziału w tym przedsięwzięciu?
Katowice od lat stawiają na promocję roweru jako środka transportu. W mieście działa największy w regionie system wypożyczalni rowerów miejskich, który z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. Choć sezon jeszcze trwa, to do połowy października zanotowano już ponad 190 tys. wypożyczeń rowerów!
Białostoccy seniorzy są aktywni, działają na rzecz lokalnej społeczności, uczestniczą w życiu miasta. Z myślą o nich wiele się dzieje. Miejskie programy obejmują zarówno dbałość o bezpieczeństwo czy zdrowie seniorów, ale także wspierają ich pasje i zainteresowania. Jak co roku październik upływa pod znakiem starszych mieszkańców Białegostoku.
Kiedy wszystkie dzieci kładą się spać, przez uchylone okno, nagle niczym bohater komiksu pojawia się ON – Piotruś Pan. Nieświadomi niczego rodzice krzątają się jeszcze w mieszkaniu, a ich pociechy unoszą się w tym czasie w powietrzu. Latają. „Druga ulica na prawo i prosto – aż do rana” Wszystkie lecą do… NIBYLANDII. Czeka ich moc wspaniałych przygód i dobrej zabawy, przyjdzie się jednak też zmierzyć z groźnym kapitanem Hakiem…
Świetna muzyka, wyjątkowa atmosfera oraz gwarancja dobrej zabawy na parkiecie to propozycja warszawskiego Teatru Capitol na jesienno - zimowe wieczory. Taniec powoduje wydzielanie endorfin, pomaga zwalczać stres i działa jak antydepresant, to idealna recepta na jesienną chandrę. W każdą środę, piątek i sobotę po wieczornym spektaklu capitalny dancefloor należy do Was!
„Małżeństwo to morderstwo” oraz „Lumbago”, te dwie brawurowe komedie warszawskiego Teatru Capitol, w reżyserii Olafa Lubaszenki mają okazję zobaczyć Widzowie wybranych polskich miast w ramach II edycji projektu „Teatr w trasie. Capitalne spotkania ze sztuką.”
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą inwestycje infrastrukturalne w całej Polsce. Z wartego ponad 79 mld złotych Krajowego Programu Kolejowego (KPK) do 2023 r. spółka zrealizowała prace na ponad 60 mld złotych. Wykorzystane środki oznaczają konkretne korzyści – szybsze podróże w aglomeracji i między regionami, dostępniejsze w całym kraju stacje i przystanki, wzrost bezpieczeństwa na torach i drogach, lepsze warunki do przewozu towarów.
Posiłki powinny być takie, żeby pacjenci chcieli je zjadać z apetytem. Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne dla procesu leczenia – mówi Łukasz Maraszek, dyrektor zarządzający Rekeep Polska.
Wbrew nadziejom, jakie zrodziło zjednoczenie Europy i rozpad ZSRR, wiek XXI obfituje we wstrząsy i kryzysy, wystawiające na ciężką próbę europejską integrację. Kryzys finansowy (2008), kryzys migracyjny (2015), potem pandemia (2020) – wszystkie te wyzwania wymagały odpowiedzi wspólnotowej i wzbogacały integrację. Najtrudniejszą próbę stanowi jednak powrót wojny na nasz kontynent. Czy Unia wychodzi zwycięsko z tej próby?
Traktujmy inwestycje na rzecz klimatu i społeczeństwa jako element wspierający długoterminowy rozwój naszego biznesu – mówi Marta Jedlińska, dyrektorka departamentu CSR i Zrównoważonych Finansów, BNP Paribas Bank Polska S.A.
Samowystarczalność energetyczną osiągniemy do 2030 roku – zapewnia Magdalena Gibney, Group Head of Sustainability, NEPI Rockcastle.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Proeuropejskie ugrupowanie Postępowa Słowacja zwyciężyło w przedterminowych wyborach parlamentarnych na Słowacji. Według wstępnych, sondażowych wyników exit poll, partia kierowana przez Michala Šimečkę otrzymała 23,5 procent głosów.
Chodzi eksperyment, który ma na celu umożliwienie kontroli jakości narkotyków i przeanalizowanie wpływu takiego rozwiązania na przestępczość, bezpieczeństwo i zdrowie publiczne.
Wszystko wskazywało na to, że od północy czasu waszyngtońskiego amerykańska administracja będzie działała na pół gwizdka. Winna jest radykalna frakcja republikanów kontrolowana przez byłego prezydenta. Niemal w ostatniej chwili Izba Reprezentantów przyjęła ustawę o tymczasowym finansowaniu agencji rządowych.
Drugi dzień Pucharu Rydera to była nadal intensywna gra w upale i pod potężną presją tysięcy kibiców. Europa utrzymała prowadzenie 10,5:5,5. Najsławniejsze trofeum golfowego świata odbierze Ameryce jeśli w niedzielę zdobędzie jeszcze 4 punkty.
Czy Trzeciej Drodze naprawdę spada poparcie, a sondaże prezentowane przez media zakłamują jej szanse wyborcze? PiS usilnie przekonuje, że Polska 2050 i PSL spadną pod próg, ale może się na tym przejechać.
Dzieci powyżej 16 roku nie pomogą przy pracach związanych z produkcją, sprzedażą i reklamą treści pornograficznych oraz wyrobów nikotynowych. Od 30 września obowiązuje znowelizowane rozporządzenie w sprawie wykazu prac wzbronionych młodocianym.
U progu roku akademickiego studenci muszą zmierzyć się z cenami zakwaterowania w miejscu studiowania. Stawki w akademikach są coraz wyższe, a pokoi wystarczy tylko dla nielicznych.
1000 spotkań w całej Polsce Trzeciej Drogi w weekend to nie tylko odpowiedź na Marsz Miliona Serc. Ale i początek nowego etapu kampanii. - Od naszego wyniku zależy przyszłość Polski - mówił w sobotę Władysław Kosiniak-Kamysz.
Napływ imigrantów zmusza rządy do wprowadzenia doraźnych kontroli na granicach. Sprawdzamy, czy utrudniły one przejazdy ciężarówkom.
W domu, w którym urodził się Adolf Hitler, ma znajdować się komisariat policji. Co zrobić z historycznie obciążonym budynkiem? Debata na ten temat dzieli Austriaków.
Janusz Filipiak, prezes firmy Comarch i właściciel klubu piłkarskiego Cracovia, trafił dzisiaj szpitala. 71-latek jest w stanie krytycznym- informuje radio RMF FM.
Prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że chce przekształcić ukraiński przemysł obronny w „duży ośrodek wojskowy” poprzez współpracę z zachodnimi producentami broni w celu zwiększenia dostaw broni na potrzeby kontrofensywy Kijowa przeciwko Rosji – informuje Reuters.
Przykład Ukrainy pokazuje, że kto chce uniknąć wojny, powinien zostać znanym piłkarzem, a w najgorszym razie tenisistą. Sportowi celebryci są zwolnieni z obowiązku obrony ojczyzny, bo co komu po ojczyźnie wolnej bez znanych sportowców?
Nie ustają problemy związane z Gigafactory Tesli pod Berlinem. Pierwsza w Europie fabryka amerykańskiego producenta aut elektrycznych wciąż pojawia się na stronach gazet z negatywnymi informacjami. Niemiecka prasa donosi teraz o wyjątkowo dużej liczbie wypadków przy pracy, które mają miejsce w tym zakładzie.
Sąd w Szwajcarii uniewinnił byłego funkcjonariusza białoruskiego MSW, który opowiedział szczegóły głośnych porwań sprzed ponad dwóch dekad. Ale nie uniewinnił dyktatora.
Turkmenistan zaproponowała Niemcom inwestycje w turkmeński szelf Morza Kaspijskiego i budowę gazociągu, którym turkmeński gaz popłynie do Unii Europejskiej. To zła wiadomość dla Kremla.
Dotychczas Disney nie miał zastrzeżeń do tego by kilku klientów korzystało z jednego konta Disney+ w różnych miejscach, teraz to się ma zmienić.
Wielu ludzi wierzy dziś w siłę pozytywnego myślenia i spełniającej się afirmacji sukcesu. Czy są naukowe dowody, które za tym przemawiają. Zjawisku postanowił się przyjrzeć zespół badaczy z australijskiego uniwersytetu Queensland. Wnioski, do których doszli naukowcy, nie wszystkim się spodobają.
Bywa nazywany „Kolosem nad Bałtykiem”. Prora to gigantyczny ośrodek wypoczynkowy na niemieckiej wyspie Rugia. Długi na 4,5 km obiekt wybudowano w czasach III Rzeszy, by gościł niemieckie rodziny odpoczywające nad Bałtykiem. Olbrzymi obiekt, po latach zaniedbania, znów pełni pierwotną funkcję.
Władze w Erywaniu twierdzą, że z obawy przed zwycięskimi Azerami z eksklawy uciekła już do Armenii przytłaczająca większość mieszkańców.
Kubańczycy, którzy chcieli wstąpić do rosyjskiej armii, kontaktują za pośrednictwem mediów społecznościowych z tajemniczą kobietą. Do Rosji wyjeżdżają, bo w zamian obiecuje im się nieosiągalne na Kubie pieniądze.
Gdy jedne algorytmy próbują oszukać rzeczywistość, generując plagiaty, fake newsy i imitując twórczość człowieka, inne starają się wykryć treści powstające z udziałem botów. W odpowiedzi pojawiają się systemy, które mają zmylić takie detektory.
Na Zachodzie przemysł wyścigowy nie jest nastawiony tylko na wygrywanie premii za zwycięstwo. Tam dochodzi element kultury, przyjemności z posiadania wierzchowca – mówi dyrektor Toru Służewiec Dominik Nowacki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas