Przedstawiciele Gdyni podpisali umowę na dostawy gazu z Duon Marketing and Trading, firmą zależną od giełdowej Grupy Duon. Do wyboru sprzedawcy doszło w wyniku przetargu zorganizowanego przez miasto. Tańszy surowiec będzie dostarczany do ponad 200 obiektów. Grupa Duon w opublikowanym komunikacie prasowym zauważa, że decyzja o wyborze nowego dostawcy zapadła w bardzo dobrym momencie, gdyż ceny błękitnego paliwa na rynku hurtowym są na niskim poziomie. Dzięki podpisanej umowie budżet Gdyni ma zyskać w przyszłym roku około 4 mln zł. Cena gazu będzie o ponad 20 proc. niższa od stawek w taryfie dotychczasowego sprzedawcy.

Przedstawiciele Duonu dodają, że zmiana sprzedawcy gazu wciąż nie jest popularna w naszym kraju. Niezależnie od tego spółka aktywnie walczy o nowych odbiorców. - Do tej pory wygrywaliśmy przetargi m.in.: w Poznaniu, Czechowicach-Dziedzicach, Pszczynie czy też ostatnio w Sandomierzu. Jednak dla nas jako spółki z Trójmiasta wyjątkowym powodem do dumy jest to, że nasz gaz zasili Gdynię - mówi Krzysztof Noga, prezes Duon Marketing and Trading.

Spółka deklaruje, że bezpośrednimi beneficjentami wygranego przetargu będą również mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnego biznesu dla których spółka przygotowała specjalne promocje. - Niedawno wprowadziliśmy na rynek ofertę gazową dedykowaną właścicielom domów wykorzystującym gaz do ogrzewania, w ramach której mogą oni wybrać miesiąc w którym z paliwa gazowego będą mogli korzystać za darmo - twierdzi Noga. Umowa zawierana jest na trzy lata.

W 2014 r. aż 50 proc. firm zmieniających sprzedawcę gazu wybrało Grupę Duon. Spółka posiada własną infrastrukturę służącą dostawom gazu, pozyskiwanego zarówno z Polski, jak i zagranicy. Do ponad 400 km gazociągów grupy jest przyłączone niemal 4 tys. klientów.