19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 25.02.2016 17:00 Publikacja: 25.02.2016 17:00
Pracownicy IT we Wrocławiu w większości (65 proc.) są absolwentami informatyki
Foto: materiały prasowe
We Wrocławiu działa już ponad 40 średnich i dużych firm świadczących szeroki wachlarz usług IT. Rozwijają swój biznes i poszukują pracowników, co nie jest prostym zadaniem, zważywszy na fakt, że stopa bezrobocia w powiecie wrocławskim wynosi zaledwie 3,5 proc., a w samym Wrocławiu 3,4 proc. Zresztą ten wskaźnik niewiele mówi o zapotrzebowaniu na ekspertów. – Wśród osób bezrobotnych nie ma specjalistów IT, więc pracodawcy nie zgłaszają do urzędów ofert dla nich – potwierdza Maciej Sałdacz, zastępca dyrektora ds. marketingu Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Resort rodziny zamierza zwiększyć atrakcyjność zawodu opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym, dziennego opiekuna i niani. Przedstawił projekt, którym Rada Ministrów zajmie się jeszcze w I kwartale tego roku.
Przeciwko edukacji zdrowotnej w szkole protestują chyba tylko ci, którzy nie przeczytali podstawy programowej z tego przedmiotu. Bo, mam nadzieję, że politycy nie próbują zbić kapitału politycznego na zdrowiu i dostępie do edukacji najmłodszych obywateli.
Tzw. ustawa Kamilka nakłada na szkoły i rodziców nowe obowiązki. Jeden z nich związany jest z organizacją studniówek czy szkolnych wycieczek.
W 2025 roku maturzyści przystępują obowiązkowo do egzaminu pisemnego i ustnego z języka obcego nowożytnego. Większość uczniów będzie zdawać język angielski. Co trzeba wiedzieć o tym egzaminie?
Choć subwencja oświatowa rośnie, to samorządy z własnej kasy również muszą dokładać coraz więcej. Szczególnie boleśnie odczują to zwłaszcza mniejsze gminy, gdzie liczba uczniów z roku na rok będzie spadać.
W 2025 roku cykl egzaminów ósmoklasisty w terminie głównym odbędzie się tradycyjnie w maju. Znane są również czerwcowe daty dodatkowych terminów. Jak wygląda dokładny harmonogram egzaminów na zakończenie szkoły podstawowej?
Od stycznia nauczyciele mają dostać 5 proc. podwyżki – wynika z ustawy budżetowej. Rosną też płace pracowników, którzy zarabiali najniższą krajową.
Szykują się zmiany dla maturzystów, w tym tegorocznych. Chodzi między innymi o ułatwienia dla chorych przystępujących do egzaminu oraz czas przechowywania prac.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas