Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 05.04.2016 18:32 Publikacja: 05.04.2016 18:13
Pojechałam, bo Łódź od dawna kołysała się na falach mojej podświadomości. Nastał najpiękniejszy tej wiosny weekend, wsiadłyśmy w samochód i już po niecałych dwóch godzinach niemal niezauważalnej jazdy A2 zameldowałyśmy się pod hotelem Andel's.
Nasz rejs zaczyna się więc na środku morza, bo obiekt mieści się w odrestaurowanym budynku przędzalni, należącej do imperium Izraela Poznańskiego, na terenie Manufaktury. Industrial w najlepszym wydaniu: w środku prostota i biel plus sporadyczne plamy koloru (meble, światło), z zewnątrz szaleństwo ceglanej fasady piętrzącej się nad ulicą. I te ogromne poszatkowane stalowymi szprosami okna! Kawa na dziedzińcu Manufaktury – słońce przygrzewa, fontanna cicho szemrze, a z pobliskiego namiotu z logo firmy sportowej dobiega kuszący głos, który zachęca do odbioru jednej z kilkuset nowiutkich futbolówek – tylko trzy pytania i piłka może być nasza. Za plecami na piętrze Muzeum Fabryki, ale to dłuższa wycieczka, więc kupujemy tylko bilet na taras, skąd mamy widok na całą Manufakturę, opisany szczegółowo na tablicy. Po drodze na dach mijamy kiermasz odzieżowy, ale jeden rzut oka uświadamia nam, że nie wolno nam tam zostać, jeśli chcemy zobaczyć Łódź. Notujemy w pamięci, że koniecznie trzeba zajść jeszcze do Muzeum Sztuki ms2. Ale to później, zdążymy przecież...
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Rafał Trzaskowski zachwycił swoich sympatyków rozmową po francusku z Emmanuelem Macronem. Jednak w kontekście kampanii, która miała odczarować jego elitarny wizerunek, pojawia się pytanie, czy to nie oddala go od przeciętnego wyborcy.
Spada liczba chętnych do repatriacji z Kazachstanu. To efekt porażki polskiego państwa.
Nie możemy zamknąć dyskusji o powodzi wraz z uporządkowaniem zalanych miejscowości, wypłatą odszkodowań i odbudowaniem zniszczonych obiektów. Potrzebny jest plan działań, który rozwiąże powtarzający się w dorzeczu Odry i Wisły problem.
Chociaż o potrzebie ochrony ludności przed atakiem z powietrza mówi się od dawna, niewiele się w tym kierunku robi. Można wręcz odnieść wrażenie, że takie działania są pozorowane.
Wydawałoby się, że wybuch wojny w Ukrainie przyspieszy procesy związane z poprawą bezpieczeństwa Polaków. To okazało się złudne. Straciliśmy mnóstwo czasu.
Można odnieść wrażenie, że decyzja Joe Bidena o zniesieniu ograniczeń w użyciu przez Ukraińców systemów rakietowych ATACMS pochodzi bezpośrednio z bestselleru Donalda Trumpa „The Art of the Deal”.
W warstwie deklaracji politycznych nic się nie zmienia, będziemy nadal wspierać Ukrainę, w podskórnej – mniej widocznej – widać zniechęcenie i rozczarowanie niespełnionymi obietnicami.
Warszawa ma szansę w ciągu sześciu miesięcy polskiej prezydencji w Unii przedstawić Europie Polskę jako nowoczesne, dojrzałe, demokratyczne państwo. Rosnącą siłę, która godna jest swoich ambicji przewodzenia wschodniej części Wspólnoty.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas