Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 24.05.2016 23:00 Publikacja: 24.05.2016 23:00
Ustawia ule w Warszawie, także na dachach wieżowców
Foto: materiały prasowe
Rz: Pszczoły kojarzą się z łąką, lasem, ale nie miejską dżunglą – jaką jest Warszawa. Pszczoły radzą sobie w mieście?
Kamil Baj z Pszczelarium: Z mojego doświadczenia wynika, że pszczoły radzą sobie lepiej w mieście niż na wsi. Dzisiaj nie ma już tradycyjnej wsi, często prowadzona jest tam działalność prawie przemysłowa, pod drzewami, na miedzach między polami rozpylane są herbicydy. Rolnicy używają szkodliwych dla organizmów żywych pestycydów, a pszczoły mają jednorodną dietę. W mieście nie jest używana chemia szkodliwa dla pszczół, występuje też mało zanieczyszczeń szkodliwych dla tych owadów. W Warszawie jest zielono, są parki, ogródki działkowe. Na szczęście Warszawa nie jest betonową pustynią.
We Wrocławiu odbyło się Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy. Jego celem było rozwinięcie dotychczasowej współpracy i zaangażowanie się w odbudowę zniszczonego wojną kraju.
W tym roku przypada 80. rocznica rozpoczęcia odbudowy stolicy po wojnie. Do obchodów zainicjowanych przez miasto włączyły się muzea i instytucje kultury. Zaplanowano wiele wydarzeń, spotkań i wystaw.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Podczas katowickiego wydarzenia, zaplanowanego w dniach 23–25 kwietnia, swoje ważne miejsce będą miały zagadnienia związane z handlem – tradycyjnym i internetowym.
Firma będąca krajowym liderem produkcji hydrauliki siłowej po raz kolejny zaprezentuje swą ofertę, w tym nowości, na prestiżowych targach w stolicy Bawarii, które odbędą się w dniach 7–13 kwietnia br.
Biogazownie, czyli instalacje, w których odbywa się proces fermentacji substancji organicznych, prowadzący do powstania biogazu, powinny znaleźć się niemal w każdej polskiej gminie. Zapewniają czystą, ekologiczną i dostępną niezależnie od warunków pogodowych energię dla lokalnej społeczności, zmniejszają ilość składowanych odpadów, produkują nawozy organiczne, ograniczają emisje gazów cieplarnianych do atmosfery, przyczyniają się do tworzenia nowych miejsc pracy, a także stanowią dodatkowe źródło przychodów dla gminy. A to tylko część korzyści, jakie biogazownie przynoszą gminom i ich mieszkańcom. Niezbędna jest jednak informacja, dialog i edukacja oraz współpraca inwestorów, samorządu i wszystkich zainteresowanych stron, aby rozwiewać obawy i mity związane z budową i eksploatacją biogazowni w Polsce bo korzyści dla lokalnej społeczności mogą być znaczne.
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE. Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
We Wrocławiu odbyło się Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy. Jego celem było rozwinięcie dotychczasowej współpracy i zaangażowanie się w odbudowę zniszczonego wojną kraju.
Dają cień. Obniżają temperaturę. Oczyszczają powietrze. Tworzą dom dla wielu przedstawicieli miejskiej fauny. Są piękne. Ale czy drzewa mogą świadczyć w społeczeństwie konkretne usługi? Tak! Wykonywana przez nie „praca” pozwala walczyć ze szkodliwymi skutkami zmian klimatu i ma swoją – policzalną – wartość.
Metodyka opracowania i wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju i transformacji energetycznej. Postępowanie środowiskowe.
Pomorze, jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Europie, łączy biznes z wysoką jakością życia i innowacyjnością. Pomorska oferta wzbudziła ogromne zainteresowanie na tegorocznych targach MIPIM.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas