Fani, słuchacze, białostoczanie oraz odbiorcy mediów społecznościowych i YouTube dowiedzieli się o albumie dzięki „Pierwszej pocztówce", piosence i wideoclipowi promującym całą płytę. Potwierdzają, że „Pocztówki z miasta B." to wydawnictwo wyjątkowe na tle innych tytułów na polskim rynku fonograficznym. Nagrania są niezwykle sugestywnym i atrakcyjnym zaproszeniem do spaceru po Białymstoku. Rzadko kiedy mamy taką muzyczno-filmową okazję, żeby poznać charakterystyczne miejsca polskich miast, zapoznać się z ich ikonicznymi postaciami.
Nagrania odwołują się do pamięci mieszkańców i przeszłości Białegostoku, miasta którego historia nigdy nie oszczędzała. Uwiecznione w nich zostało m. in. wzgórze św. Magdaleny (tzw. Magdalenka) i sklep Central. Z kolei teledysk „Nasza Twierdza", czwarty utwór na mini-albumie „Pocztówki z miasta B.", przypomina białostoczanom ich wybitnych ziomków i krajan. To m. in. Irena Białówna, Marek Citko, Jerzy Maksymiuk i Łucja Prus. Utwór jest też wyrazem dumy z lokalnych drużyn sportowych oraz wielokulturowości miasta.
– Płyta wydana przez Michała Ciruka to doskonały przykład, jak dobrym i pożytecznym pomysłem są stypendia artystyczne prezydenta Białegostoku – mówi Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta odpowiedzialny za kulturę. - Jest to twórczość niewątpliwie wartościowa, a jednocześnie promująca nasze miasto. Jak powiedział artysta, pomysł nagrania płyty, krótkiej, ale soczystej, treściwej, absolutnie związanej z Białymstokiem powstał już dawno. Ale dopiero informacja o przyznanym stypendium była dla muzyka jednoznacznym sygnałem do rozpoczęcia pracy.
– Za pieniądze stypendialne zrealizowałem "Pocztówki z miasta B." i zorganizowałem koncert promujący – powiedział nam Michał Ciruk. – Dodatkowo, dzięki uprzejmości i hojności kilku osób, nagraliśmy teledysk do "Pierwszej pocztówki", utworu otwierającego płytę. Jestem dumny z bycia białostoczaninem i dumny z tego, że "Pocztówki..." zostały tak dobrze przyjęte. Dziękuję wszystkim osobom, które mi w tym pomogły.
Rap i muzyka nie są jedyną pasją Michała Ciruka. Białostocki raper jest coraz bardziej rozpoznawalny w kraju również jako autor rysunków, obrazów i wierszy poświęconych swojemu miastu. W dotychczasowym dorobku Michała Ciruka znajdują się albumy „Zapracowany Obibok 2" (Reformat4, 2011), „Plastikowy Kosmos" (Step Records, 2013), „Głodni z Natury" (Step Records, 2013) oraz „Niewidzialny Celebryta" (Step Records, 2014).