Opowiadający o losach Danuty Siedzikówny komiks „Inka", narysowany przez Daniela Bauma na podstawie scenariusza Pauliny Królikowskiej, oraz jego opracowanie dla osób niewidomych (audiodeskrypcja) są częścią projektu „Inka-Pamięć-Patriotyzm", przygotowanego przez edukatorów z Muzeum Wojska w Białymstoku.
– Towarzyszy on warsztatom edukacyjnym skierowanym do młodzieży, a także wystawie poświęconej „Ince" – opisuje nam Marzena Wilczko z działu edukacyjnego muzeum. Projekt został sfinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra".
Do szkół i innych placówek edukacyjnych trafiło tysiąc bezpłatnych egzemplarzy drukowanych komiksu. Można go także pobrać w formacie pdf ze strony internetowej Muzeum Wojska. Dzięki tej możliwości komiks jest już znany nie tylko w całej Polsce, ale i za granicą.
Wersja dla niewidomych, przygotowana przez Monikę Marciniak jest pierwszą w Polsce audiodeskrypcją komiksu. Trwające blisko 100 minut nagranie powstało z udziałem profesjonalnego lektora oraz pracowników muzeum, którzy użyczyli głosów postaciom pojawiającym się w komiksie. Przygotowana w ten sposób wersja audio przypomina słuchowisko radiowe.
28 sierpnia Muzeum Wojska w Białymstoku otworzyło wystawę „Zachowaliśmy się jak trzeba. 5. i 6. Brygada Wileńska AK na Podlasiu 1944-1952". Na ekspozycję składa się piętnaście plansz ze zdjęciami, tekstami i dokumentami. Przedstawiają one sylwetki bohaterów piątej i szóstej brygady, ze szczególnym uwzględnieniem Danuty Siedzikówny, ps. „Inka". Materiały pochodzą ze zbiorów IPN i Archiwum Państwowego. Jest wśród nich potwierdzenie wykonania wyroku na „Ince" i lista medykamentów, które miała zdobyć podczas ostatniej misji. Wystawa jest jednym z działań prowadzonych przez miasto Białystok, na rzecz popularyzacji tej postaci. Białystok ogłosił rok 2016 „Rokiem Inki", trwa także konkurs na jej pomnik.