Aktualizacja: 27.10.2016 22:00 Publikacja: 27.10.2016 22:00
Choć remont obiektów powoli dobiega końca, dyrekcja placówki myśli już o kolejnych inwestycjach m.in. remoncie wybiegu dla dużych kotów. Wrocławskie zoo jest najstarszym w Polsce. Ma ponad 150 lat. Dzięki programowi „Z kamerą wśród zwierząt" również najbardziej znanym. Mieszka tam aż 1,1 tys. zwierząt, ptaków, głazów. Najwięcej z polskich ogrodów zoologicznych. Największą atrakcją wrocławskiego zoo jest od dwóch lat Afrykarium – pierwsze w Polsce oceanarium i unikat na skalę świata. - Mieszka w nim ok. 5 tys. zwierząt, głównie ryby, w tym siedem gatunków rekinów. Można tu również spotkać niezwykłe manaty, hipopotamy nilowe, mrówniki, golce i kilkadziesiąt wolno fruwających ptaków – wylicza Joanna Kij, z działu marketingu placówki. Inwestycja kosztowała ponad 220 mln zł. Dyrekcja wrocławskiego zoo nie siadła na laurach i tempa nie zwalnia. Trwają kolejne inwestycje, a są już plany innych. Z początkiem sierpnia ruszyły remonty dachów trzech budynków Akwarium, Ptaszarni i Stolarni. Wszystkie trzy znajdują się w najstarszej części zoo należącej do ogrodu od początku jego istnienia, podlegającej opiece konserwatora zabytków. Wartość prac to niemal 450 tys. zł, a do zmiany było niemal 2 tys. mkw. dachu. O ile dach Akwarium był w dość dobrym stanie, to ptaszarni wymagał szybkiej interwencji. – Wiosenne roztopy pokazały, że to ostatni moment, aby zapobiec zniszczeniu zabytkowego pawilonu – tłumaczy Joanna Kij. Przed rozpoczęciem prac na dachu trzeba było odłowić ponad 110 ptaków z ok. 50 gatunków, co okazało się dużym wyzwaniem. – Łapanie ptaków wolno fruwających i tych w wolierach wymaga chirurgicznej precyzji i ogromnej delikatności, bowiem wiąże się z dużym stresem dla skrzydlatych, dlatego do współpracy zaprosiliśmy Śląskie Towarzystwo Ornitologiczne – Wrocławską Grupę Obrączkarską ODRA, które ma duże doświadczenie w łowieniu i wypuszczaniu dzikich ptaków – tłumaczy przedstawicielka wrocławskiego zoo. Przyznaje, że remont dachu ptaszarni wciąż trwa, ale powoli zbliża się on ku końcowi.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Zmiany w programie Czyste Powietrze są konieczne
Czy dostawa paczek może być czynnikiem decydującym o sukcesie sklepu internetowego? Bez wątpienia tak! Szybkie i bezbłędne realizowanie zamówień to klucz do budowania satysfakcji klientów i ich lojalności wobec marki. Dowiedz się, jak dzięki abonamentowi InPost firmy mogą optymalizować logistykę, redukować koszty i budować zaufanie klientów.
Cyfrowe narzędzia to podstawa działań przedsiębiorstwa, które chce być konkurencyjne – przekonuje Orange Polska.
Fascynujący design, zaawansowane funkcje oraz szereg innowacyjnych technologii wspomagania kierowcy, dzięki którym każda podróż stanie się o wiele bezpieczniejsza i o wiele bardziej ekscytująca. Furgony dostawcze marki Opel gwarantują komfortową przestrzeń do pracy, ułatwiają profesjonalistom realizację zawodowych wyzwań i w ekspresowym tempie stają się wizytówką każdego biznesu!
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Ważna informacja dla fanów serialowych emocji: jest już znany harmonogram oraz lista seriali wyświetlanych podczas BNP Paribas Warsaw SerialCon 2024. Rusza także sprzedaż karnetów i biletów na stronie festiwalu – warto nie zwlekać do ostatniej chwili, by nie przegapić najgorętszych premier i pokazów.
Mija rok, od kiedy po raz pierwszy w historii laureatami prestiżowej Nagrody Nansena zostali Polacy – Lena i Władysław Grochowscy. To okazja, aby przypomnieć zasady, jakimi kierują się w swojej działalności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas