Aktualizacja: 12.01.2017 22:00 Publikacja: 12.01.2017 22:00
W nowej zamojskiej hali znajdują się trzy korty o twardej akrylowej nawierzchni.
Foto: materiały prasowe
Była zawodniczka numer 1 w rankingu WTA, dwukrotna finalistka US Open Caroline Wozniacki często odwiedza rodzinną miejscowość mamy – Kraśnik. Jeśli przy kolejnej wizycie miałaby ochotę potrenować w okolicy na twardej nawierzchni, wreszcie znalazłaby dogodne warunki. Stanęłaby nawet przed wyborem, czy jechać do Zamościa, czy do Lublina bądź Świdnika.
W hali tenisowej w Zamościu można grać od grudnia. Obiekt o powierzchni nieco ponad 2 tys. mkw. powstał na terenie, gdzie były ruiny dawnego basenu odkrytego, w pobliżu stadionu piłkarskiego (przez kilka sezonów w II lidze grywał tam Hetman). Wewnątrz wybudowanej w kilka miesięcy lekkiej i na pierwszy rzut oka bardzo przyjaznej otoczeniu budowli, znajdują się trzy korty o twardej akrylowej nawierzchni. Uniwersalne podłoże umożliwia również uprawianie zespołowych dyscyplin halowych – siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, ale priorytetem są jednak tenisiści.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Nadchodzą ważne zmiany w tenisowych rozgrywkach. Dwie federacje ITF i ATP zapowiedziały wzrost puli nagród w turniejach niższej kategorii.
W najnowszym rankingu WTA Iga Świątek wciąż znajduje się na drugim miejscu, między prowadzącą Aryną Sabalenką i trzecią Coco Gauff. Mimo że sezon już zakończyła, straciła jednak kilkadziesiąt punktów.
Maja Chwalińska (145. WTA) wygrała w ten weekend dwa turnieje. W brazylijskim Florianapolis triumfowała w singlu i deblu. Dzięki temu osiągnie najwyższą pozycję rankingową w karierze.
Iga Świątek po blisko czterech latach kończy współpracę z Paulą Wolecką. Nową PR menadżer naszej tenisistki będzie Daria Sulgostowska.
Hubert Hurkacz ogłosił rozpoczęcie współpracy z Ivanem Lendlem i Nicolásem Massú, ale nie wyjaśnił, kto z nich będzie głównym trenerem.
Dlaczego kupiony w aptece bez recepty lek mógł zniszczyć karierę Igi Świątek i co musiała zrobić, żeby udowodnić niewinność - mówi dr Andrzej Pokrywka z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultant naukowy Polskiej Agencji Antydopingowej.
Historia sportu nauczyła nas, że jeśli chodzi o farmakologiczny doping, bardziej uzasadnione jest domniemanie winy niż niewinności. Czy przypadki Jannika Sinnera i Igi Świątek to wystarczający powód, by zmienić zdanie?
Po prawie trzech miesiącach poszukiwań i negocjacji Hubert Hurkacz podał nazwiska dwóch nowych szkoleniowców. Rozpoczął z nimi przygotowania do sezonu 2025.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas