Aktualizacja: 12.06.2017 22:00 Publikacja: 12.06.2017 22:00
Michał Kwiatkowski, który ma być jedną z gwiazd nadchodzących mistrzostw Polski, zdobył już ten tytuł w wyścigu ze startu wspólnego w 2013 roku.
Foto: shutterstock
Impreza rozpocznie się 21 czerwca jazdą indywidualną na czas juniorów, orlików oraz elity kobiet i mężczyzn. Mężczyźni przemierzą blisko 40-kilometrowy dystans, dwie rundy po 19,8 km. Tego dnia kolarze pojadą przez Jeldzino, Glinki, Sobieńczyce i Kartoszyno nad brzegiem Jeziora Żarnowieckiego.
Wyścig ze startu wspólnego elity kobiet odbędzie się w sobotę, 24 czerwca, a w niedzielę elity mężczyzn. Panie będą miały do pokonania 125 km, panowie 261 km. Start nastąpi w Gdyni na skwerze Kościuszki, potem – w przypadku wyścigu mężczyzn – odbędą się dwie rundy na zachód od miasta, ale decydujące rozstrzygnięcia zapadną na skwerze Kościuszki. Trasa należy do wymagających. Na drodze na kolarzy czekają pagórki, zazwyczaj w tych okolicach wieje wiatr. Byli kolarze przewidują, że „pójdzie dużo ucieczek", w każdym razie peleton będzie się rwał.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Wygrałem jednym głosem, ale po kolarsku powiem, że czy wygrywa się o błysk szprychy, czy po ucieczce z przewagą minuty, to jest zawsze wygrana - mówi „Rzeczpospolitej” Marek Leśniewski, medalista olimpijski, nowy prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Chaos w Polskim Związku Kolarskim (PZKol) trwa. Nowym prezesem został Marek Leśniewski, ale jego wybór kwestionuje Rafał Makowski.
- Znam to środowisko. Ono nie jest spójne. Są tam ludzie zazdrośni i zawistni - o wyborach w Polskim Związku Kolarskim, o współczesnym kolarstwie opowiada „Rzeczpospolitej” dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang
W sobotę wybory prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Zwycięzca będzie miał za zadanie wyprowadzić związek z finansowej i wizerunkowej zapaści.
Szwajcarskie media potwierdziły, że organizatorzy wyścigu kolarskich mistrzostw świata juniorek przez godzinę nie wiedzieli, co dzieje się z Muriel Furrer. 18-letnia zawodniczka zmarła w wyniku ran odniesionych po upadku na trasie.
Sezon zdominowali Tadej Pogacar, Primoż Roglić, Mathieu van der Poel i Remco Evenepoel, ale to ten pierwszy zdecydowanie przebił dokonania pozostałych.
Sezon 2024 zdominowało czterech kolarzy: Tadej Pogacar, Primoż Roglić, Mathieu Van Der Poel i Remco Evenepoel. To jednak pierwszy z tego kwartetu zdecydowanie przebił dokonania pozostałych.
Belgijka Lotte Kopecky została kolarską mistrzynią świata w wyścigu ze startu wspólnego. Z Polek najlepsza była Katarzyna Niewiadoma, ale przyjechała dopiero na 17. miejscu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas