Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 18.06.2017 23:00 Publikacja: 18.06.2017 23:00
Dzięki nowej instalacji z aut przeznaczonych do kasacji odzyskiwane będą m.in. frakcje miedzi i mosiądzu.
Foto: Fotolia
Inwestycja o wartości ponad 3,4 mln euro została zrealizowana w zakładzie Wtór-Steel – spółki zajmującej się skupem złomu i odzyskiem surowców. Instalacja pozwala odzyskiwać frakcje miedzi, mosiądzu, aluminium oraz nierdzewnej stali pochodzących z rozdrabniania samochodów przeznaczonych do kasacji. Jej wysoka efektywność i duże możliwości przetwarzania pozwalają na obniżenie kosztów procesu. Wydajność instalacji sięga 25 ton na godzinę.
Centrum odzysku to ostatni etap złomowania starych pojazdów, które nie nadają się już do użytku. Najpierw z wraków usuwane są płyny oraz elementy niebezpieczne, np. akumulatory czy zbiorniki paliwa lub gazu. Następnie demontowane są te części, które można zregenerować lub wykorzystać do naprawy innych samochodów. W końcu ogołocona karoseria trafia do urządzenia zwanego strzępiarką, która rozrywa blachy na drobne kawałki. Te ostatnie są następnie segregowane: separator oddziela elementy nieżelazne, takie jak miedź, aluminium czy mosiądz.
We Wrocławiu odbyło się Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy. Jego celem było rozwinięcie dotychczasowej współpracy i zaangażowanie się w odbudowę zniszczonego wojną kraju.
W tym roku przypada 80. rocznica rozpoczęcia odbudowy stolicy po wojnie. Do obchodów zainicjowanych przez miasto włączyły się muzea i instytucje kultury. Zaplanowano wiele wydarzeń, spotkań i wystaw.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Duży dostawca części samochodowych i jego cztery spółki zależne ogłosiły upadłość. To kolejne bankructwo w niemieckiej branży motoryzacyjnej.
Od początku tego roku w Polsce przybyło prawie 500 punktów ładowania, z czego niemal połowę stanowiły szybkie ładowarki prądu stałego, których udział w polskiej infrastrukturze systematycznie wzrasta
Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa prawdopodobnie wycofa się z niektórych ceł, które miały wejść w życie 2 kwietnia - poinformował Bloomberg News oraz „Wall Street Journal”, powołując się na urzędników federalnych.
Wielton tworzy europejską sieć warsztatów odnawiających naczepy. Usługa odświeżenia otwarta dla marek własnych oraz trzecich.
Autobusy zasilane wodorem mają szansę stać się symbolem nowoczesnej, zeroemisyjnej mobilności. Ale czy rzeczywiście mogą sprostać ekologicznym i finansowym oczekiwaniom samorządów lokalnych?
Nowoczesne samochody mają funkcję hamulca awaryjnego, której prawie nikt nie zna. Wyjaśniamy technologię, która może uratować życie w nagłych wypadkach.
Branża motoryzacyjna ma za sobą trudne lata, a 2025 r. też będzie pełen wyzwań. W obliczu narastających napięć geopolitycznych sektor musi mocno postawić na innowacje, w tym na AI.
Chcę, żeby za pięć lat, kiedy ktoś zapyta przechodnia na ulicy, co to jest BYD, ta osoba odpowiedziała: to firma europejska. I żebyśmy byli tu postrzegani jako firma technologiczna. Wtedy będę szczęśliwa – mówi Stella Li, wiceprezes chińskiej BYD Co. Ltd.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas