Aktualizacja: 19.06.2017 22:00 Publikacja: 19.06.2017 22:00
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku to jedna z najlepszych uczelni w kraju.
Foto: Rzeczpospolita, Bogusław Florian Skok
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku znalazł się w pierwszej dwudziestcepiątce „Perspektywy 2017. Ranking Uczelni Akademickich". 22. miejsce w klasyfikacji generalnej to awans o trzy oczka w stosunku do zeszłego roku i szóste miejsce wśród uniwersytetów medycznych, tuż za Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Ścisła trójka to Gdański Uniwersytet Medyczny na miejscu pierwszym, Warszawski Uniwersytet Medyczny na drugim i Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu jako trzeci. Co zapewniło białostockiej uczelni medycznej tak wysoką pozycję? Jej rzecznik prasowy Marcin Tomkiel wymienia 129 profesorów tytularnych oraz 141 doktorów habilitowanych na 814 nauczycieli akademickich, którzy na 14 kierunkach kształcą 4696 studentów. Oprócz kierunku lekarskiego, farmaceutycznego, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego czy fizjoterapii, położnictwa czy analityki medycznej, uniwersytet oferuje dwa kierunki unikatowe. Logopedię z fonoaudiologią i elektroradiologię II stopnia można w Polsce studiować tylko tutaj.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Szwajcarski startup Nutrix zbiera miliony dolarów na śledzenie poziomu stresu pracowników. W spółkę zainwestował nawet polski fundusz inwestycyjny Simpact Ventures.
Jak kortyzol wpływa na ciało i umysł? Czy naprawdę powoduje „kortyzolową twarz”? O hormon stresu pytamy ekspertki.
Osoby, które mają skończone dwadzieścia lat, będą mogły skorzystać z nowego programu bezpłatnych badań medycznych - informuje radio RMF FM. „Moje zdrowie" zastąpi obecny program „Profilaktyka 40 plus".
W poniedziałkowym wydaniu „Twój Biznes”, codziennego podcastu Rzeczpospolitej o gospodarce, mówimy o rekordowych oszczędnościach Polaków, rosnących kosztach opieki zdrowotnej dla pracowników, kolejnych decyzjach Donalda Trumpa oraz szczycie AI w Paryżu.
Ekonomiści „od zawsze” wytykają negatywne konsekwencje upolitycznienia spółek Skarbu Państwa i samorządowych. Zmiana politycznego DNA w nadzorze właścicielskim jest trudna. Ale skoro genetycy potrafią to zrobić nawet z ludzkim DNA, może i tu się uda?
To pracodawca odpowiada za wyciek danych osobowych skopiowanych bez jego wiedzy przez upoważnionego do ich przetwarzania pracownika na prywatny laptop, który później został skradziony.
Kaszel, katar, gorączka – koronawirus czy grypa? Każdy chory może to sprawdzić za pomocą połączonych szybkich testów. Są jednak pewne wątpliwości.
Kawa to napój, od którego wiele osób zaczyna swój dzień. Okazuje się jednak, że znacznie więcej korzyści zdrowotnych może zapewnić nam jego alternatywa, która również zawiera kofeinę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas