Aktualizacja: 04.07.2017 23:00 Publikacja: 04.07.2017 23:00
Foto: Rzeczpospolita
Ulica Piotrkowska, jako pierwsza w Polsce, ma własną aplikację na smartfony. – To mobilny i wygodny przewodnik po miejscu znanym w Polsce i za granicą, tu wciąż się coś dzieje i warto, by i mieszkańcy, i turyści o tym wiedzieli – tłumaczy Piotr Kurzawa, menedżer ulicy Piotrkowskiej w Urzędzie Miasta Łodzi.
Aplikacja została uruchomiona dwa tygodnie temu. Dostępne informacje są podzielone na cztery części. Pierwsza z nich „Na Piotrkowskiej" jest bogatą bazą wszystkich obiektów prowadzących działalność wzdłuż ponaddwukilometrowego odcinka ulicy. Są tam informacje o ofercie handlowej, gastronomicznej, rozrywkowej, kulturalnej czy usługowej. Po wyszukaniu wybranej firmy można na mapie zobaczyć, w której części Piotrkowskiej się znajduje, czy też przejść na jego stronę internetową. Z kolejnej można dowiedzieć się wszystkiego na temat atrakcji ulicy, jej historii i tego, co warto na niej zobaczyć. Są tam m.in. historie zabytkowych kamienic, opisy Alei Gwiazd czy pomników. Na mapie można znaleźć praktyczne informacje, gdzie są bankomaty, postoje taxi, przystanki MPK, najbliższe parkingi, stacje roweru miejskiego czy toalety. W sumie aplikacja kataloguje 1034 miejsca, w tym 724 podmioty gospodarcze. Jest też kalendarium, w którym podano, jakie wydarzenia będą miały miejsce na deptaku w najbliższym czasie.
We Wrocławiu odbyło się Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy. Jego celem było rozwinięcie dotychczasowej współpra...
W tym roku przypada 80. rocznica rozpoczęcia odbudowy stolicy po wojnie. Do obchodów zainicjowanych przez miasto...
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regional...
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji...
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światow...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas