Aktualizacja: 31.08.2017 12:10 Publikacja: 31.08.2017 12:10
Foto: Fotolia
Już we wtorek 5 września podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy spotkają się eksperci z całego świata by rozmawiać o problemach gospodarczych. Podczas panelu „Bariery rozwojowe małych i średnich firm. Dlaczego w Polsce przedsiębiorstwa zbyt rzadko korzystają z szansy rozwoju." Eksperci, przedstawiciele instytucji państwowych i przedsiębiorcy będą rozmawiać o bolączkach małego biznesu nad Wisłą.
Najbardziej istotnym czynnikiem blokującym wzrost firm są kwestie prawne i biurokratyczne, które wraz z rozwojem przedsiębiorstwa stają się coraz bardziej dotkliwe i kosztowne; - istotną rolę w rozwoju firm może odegrać wsparcie ze strony państwa. Jedną z barier powodujących ograniczenia w rozwoju firm jest paradoksalnie postawa kadry właścicielsko-menedżerskiej i obawa przed utratą kontroli nad przedsiębiorstwem. Jak ułatwić funkcjonowanie małemu biznesowi w Polsce? W jaki sposób wspomóc rozwój tych mniejszych firm? Co państwo może zrobić w tym zakresie? Na te i na inne pytanie postarają się poszukać odpowiedzi uczestnicy dyskusji.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
We Wrocławiu odbyło się Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy. Jego celem było rozwinięcie dotychczasowej współpra...
W tym roku przypada 80. rocznica rozpoczęcia odbudowy stolicy po wojnie. Do obchodów zainicjowanych przez miasto...
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regional...
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji...
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światow...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas