Aktualizacja: 17.09.2017 23:00 Publikacja: 17.09.2017 23:00
Lubaczowska siarka może znaleźć zastosowanie np. w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym.
Foto: Fotolia
Kopalnia Siarki Basznia należała w okresie rozkwitu do słynnego tarnobrzeskiego Siarkopolu. Lubaczowskie złoże obok tarnobrzeskiego i staszowskiego było jednym z trzech w kraju, w których wydobywano surowiec. Eksploatację zakończono w 1993 r., głównie z powodu kryzysu na rynkach surowcowych i degradacji środowiska.
– Siarkopol doprowadził do zatrucia środowiska i zbankrutował, nowa kopalnia jest zupełnie rynkowym przedsięwzięciem – mówi nam Artur Rozmus, prezes zarządu Podkarpackiego Związku Pracodawców zrzeszonego w Konfederacji Lewiatan. Nowe technologie wydobycia i wzrost cen surowców mają mieszkańcom powiatu lubaczowskiego zapewnić bezpieczeństwo ekologiczne i rozwój gospodarczy. – Bardzo ważna jest deklaracja zatrudnienia blisko 100 osób. Te miejsca pracy wygenerują kolejne. Konieczna jest również poprawa infrastruktury komunikacyjnej i tu deklaruję wsparcie samorządowe. Cieszę się, że takie inicjatywy powstają na Podkarpaciu – powiedział na początku sierpnia marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję.
W stolicy województwa śląskiego rozwój infrastruktury rowerowej postępuje wraz z zieloną metamorfozą miasta. Łąc...
Usługa polega na dopasowaniu inwestycji klienta – lub zbudowaniu portfela od podstaw – do indywidualnej rekomendacji przygotowanej na podstawie jego z celów, sytuacji finansowej, wiedzy o rynku, doświadczenia, podejścia do ryzyka i tolerancji ewentualnych strat.
We Wrocławiu odbyło się Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy. Jego celem było rozwinięcie dotychczasowej współpra...
W tym roku przypada 80. rocznica rozpoczęcia odbudowy stolicy po wojnie. Do obchodów zainicjowanych przez miasto...
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regional...
Phishing, ataki DDoS i złośliwe oprogramowanie to stali bywalcy raportów dotyczących zagrożeń w sieci. Od lat są najczęściej wykorzystywanymi przez cyberprzestępców metodami, ale to nie znaczy, że sposób ich działania się nie zmienia.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji...
Gdzie zdobyć wiedzę, która pomoże w zdobyciu patentu motorowodnego?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas