Trochę jak w hotelu, trochę jak u mamy

Varsovia Jerozolimskie, WolskaKwadrat to dwa z wielu warszawskich aparthoteli. W stolicy buduje się ich zdecydowanie najwięcej.

Publikacja: 29.11.2017 11:48

Obiekty, w których znajdują się apartamenty do wynajęcie poza dobrą lokalizacją i wysokim standardem

Obiekty, w których znajdują się apartamenty do wynajęcie poza dobrą lokalizacją i wysokim standardem wykonania oferują również serwis hotelowy

Foto: materiały prasowe

Nie opłaca się dziś trzymać pieniędzy na lokacie w banku. Dla deweloperów to szansa na zdobycie nowych klientów. Wpadli więc na pomysł, by budować aparthotele.

– Ofert sprzedaży pokoi lub apartamentów w aparthotelach przybywa. Buduje się je przede wszystkim w dużych miastach i kurortach – tłumaczy Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich. – Prym wiedzie m.in. stolica – dodaje dyrektor Płochocki.

Aparthotele stawiają tacy deweloperzy, jak: J.W. Construction, Arche czy Dantex.

Apartamenty na Woli

J.W. Construction buduje w Alejach Jerozolimskich oraz na Woli. Jego inwestycje kuszą nazwami: Apartamenty Varsovia Jerozolimskie oraz Apartamenty Varsovia Kasprzaka (Wola Invest) przy ul. Kasprzaka. Na tym jednak nie zamierza poprzestać. W planach ma kolejne inwestycje. Obecnie spółka oczekuje na pozwolenie na budowę aparthotelu przy ul. Pileckiego w Warszawie.

– Apartamenty Varsovia Jerozolimskie to 115 klimatyzowanych apartamentów o powierzchni od 21 do 60 mkw. – tłumaczy Małgorzata Ostrowska Członek Zarządu i Dyrektor pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding. 

Lokale są objęte serwisem 4-gwiazdkowego hotelu i składają się z salonu z aneksem kuchennym, łazienki oraz, przy większych metrażach, z dodatkowej sypialni.

W Apartamentach Varsovia Jerozolimskie dostępne są: recepcja, restauracja, samoobsługowa pralnia, pantry shop i lobby. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców oddany jest dwupoziomowy parking podziemny z 77 miejscami postojowymi i naziemny na 31 samochodów.

Już nie robotnicza dzielnica

Natomiast apartamenty Varsovia Kasprzaka znajdują się w biurowym zagłębiu miasta. Warszawska Wola zmienia bowiem swoje oblicze. Nie ma już charakteru dzielnicy robotniczej, tylko kandyduje do miana kolejnego warszawskiego Mordoru.

– Varsovia Kasprzaka to 380 apartamentów jedno-, dwu– i trzypokojowych o powierzchni od 20 mkw. do 65 mkw., które są objęte serwisem hotelowym – wyjaśnia Małgorzata Ostrowska. – Obiekt będzie zapewniał również usługi concierge, wi-fi oraz profesjonalną obsługę sprzątającą i pralnię samoobsługową.

Apartamenty Varsovia Pileckiego powstają na warszawskim Ursynowie. Składają się z 220 klimatyzowanych i urządzonych w najwyższym standardzie apartamentów o powierzchni od 17 mkw. do 52 mkw. Tak jak w wypadku pozostałych inwestycji dewelopera lokale będą objęte serwisem hotelowym, a na mieszkańców będzie czekać przestronna restauracja i samoobsługowa pralnia.

Luksus blisko centrum

W Warszawie aparthotele buduje też deweloper Dantex.

Inwestycja Dantexu to mikroapartamenty o powierzchni od 14 do 31 mkw. Ośmiopiętrowy budynek zlokalizowany jest przy zbiegu ulicy Wolskiej i Gizów.

– W październiku oficjalnie przekazaliśmy obiekt operatorowi – tłumaczy Marek Roefler, prezes Dantexu.

Już od grudnia do użytku gości aparthotelu przekazana zostanie strefa fitness wraz z saunami.

Do sprzedaży pozostało już kilka ostatnich lokali. Największym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszyły się te o metrażach 14, 19 i 23 mkw.

W holu głównym obiektu znajduje się także recepcja oraz ochrona. Ceny mikroapartamentów rozpoczynają się od 153 tys. zł netto.

Własność i zysk

Swoją ofertę deweloperzy budujący aparthotele kierują zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm oraz korporacji.

Osoba, która kupi apartament w aparthotelu, staje się jego właścicielem. Otrzymuje akt notarialny i ma udział w gruncie. W odróżnieniu od wynajmowania pokoi hotelowych ma do dyspozycji nie tylko sypialnię, ale kompleksowo wyposażone mieszkanie.

– Właściciel lokalu może w nim przebywać przez 14 dni każdego roku, nie ponosząc żadnych kosztów eksploatacyjnych. – tłumaczy dyrektor Konrad Płochocki. – W pozostałym okresie mikroapartament jest wynajmowany, a o jego optymalne obłożenie zazwyczaj dba profesjonalny operator. Z punktu widzenia kupującego ta inwestycja jest praktycznie bezobsługowa.

– Inwestor decydujący się na zakup lokali w aparthotelu może się zajmować ich obsługą we własnym zakresie lub oddać je w zarządzanie profesjonaliście. Najlepiej jest, gdy osiedle obsługuje jedna firma, wówczas wszystkie apartamenty są ustandaryzowane – mówi Agnieszka Panasewicz, menedżer ds. sprzedaży i zarządzania INApartments. – Klientom możemy zaproponować stopę zwrotu na poziomie nawet 8 proc.

Zmiany na rynku

Zdaniem Agnieszki Panasewicz ogromna podaż lokali apartamentowych przeznaczonych do wynajmu wymusza na rynku konsolidację. Szykują się też inne zmiany.

– W niedalekiej przyszłości przekonamy się, że miejsce na rynku w najmie dobowym mają aparthotele znajdujące się w topowych lokalizacjach i posiadające wszelkie udogodnienia porównywalne do hoteli. Bardziej oddalone od centrum lokalizacje oraz pojedynczo wynajmowane apartamenty znajdą swoje miejsce na rynku wynajmu długoterminowego – uważa Agnieszka Panasewicz.

Nie opłaca się dziś trzymać pieniędzy na lokacie w banku. Dla deweloperów to szansa na zdobycie nowych klientów. Wpadli więc na pomysł, by budować aparthotele.

– Ofert sprzedaży pokoi lub apartamentów w aparthotelach przybywa. Buduje się je przede wszystkim w dużych miastach i kurortach – tłumaczy Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich. – Prym wiedzie m.in. stolica – dodaje dyrektor Płochocki.

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Materiał partnera
Ciechanów idealny na city break
Materiał partnera
Nowa trakcja turystyczna Pomorza Zachodniego
Materiał partnera
Dolny Śląsk mocno stawia na turystykę
Regiony
Samorządy na celowniku hakerów
Materiał Promocyjny
Jakie są główne zalety systemów do zarządzania zasobami ludzkimi?
Materiał partnera
Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024 - Energia Miasta Szczecin
Regiony
Nie tylko infrastruktura, ale też kultura rozwijają regiony