Aktualizacja: 21.11.2024 12:44 Publikacja: 08.04.2020 14:29
Firmy oferujące usługi e-learningowe oraz audiobooki zyskują w czasach epidemii wielu nowych użytkowników.
Foto: Fot. Pixabay
Naturalną metodą unikania bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi stały się dziś wideokonferencje. Według fundacji Instrat 26 proc. pracowników w Polsce pracuje w branżach, w których potencjał pracy zdalnej jest wysoki. Tu największą popularnością cieszą się programy globalnych gigantów: takich jak amerykański Zoom, Microsoft Teams czy kultowy już Skype. W ich cieniu jednak szansę dostały też mniejsze polskie firmy.
Należy do nich choćby krakowskie Eventory, które postanowiło wykorzystać popularność zagranicznych rozwiązań. Dlatego dostarcza technologię – zintegrowaną m.in. z aplikacją Zoom – do skutecznej organizacji, przeprowadzenia, monitorowania oraz mierzenia spotkań, także tych online.
Przed nami niezwykle ciekawy rok w Katowicach. Stolica województwa śląskiego w 2024 r. będzie Europejskim Miastem Nauki. Otwarcie obchodów odbyło się podczas siódmej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice. Widowisko zatytułowane Katopolis oglądali w Spodku mieszkańcy Katowic oraz goście, którzy przyjechali na to wydarzenie również z zagranicy.
Nowa imponująca przestrzeń Teatru Polskiego w Szczecinie stała się na jeden wieczór sceną dla innowacji, kreatywności i przedsiębiorczości za sprawą konferencji „Nowoczesne technologie”.
Jaka będzie Warszawa w przyszłości? Zielona, zdrowa i bezpieczna. Wygodna – wszędzie będzie blisko. Rafał Trzaskowski po raz pierwszy zaprezentował dzisiaj założenia projektu nowego dokumentu dotyczącego wizji rozwoju miasta.
Aby sprawdzić, jak wygląda zaangażowanie regionów Polski w zieloną transformację, Bank Millennium opracował indeks ekoinnowacyjności.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Miejska przestrzeń może „magazynować" nadmiar wody podczas ulewnych deszczów, by „oddawać" ją podczas letniego żaru. Bydgoszcz już tak robi.
Pomysł stworzenia funduszu innowacji pod egidą resortu obrony i mocne zaangażowanie armii w rozwój technologii sztucznej inteligencji to kierunki, które zdaniem ekspertów mogłyby zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Jest jednak „ale”.
Rodzimi naukowcy opracowali innowacyjną metodę pozyskiwania soli srebra. To ważne odkrycie dla wielu branż, bo nowy związek jest silnym tzw. reagentem, a jego użycie nie wymaga wyśrubowanych warunków fizycznych.
Instytucje specjalizujące się w usługach doradczych dla przedsiębiorców muszą rozwijać swoją ofertę i rozbudowywać zasoby. Teraz mogą na to pozyskać środki unijne z programu dla nowoczesnej gospodarki.
Zachęty dla inwestorów oraz współpraca BGK, funduszy VC i banków przy finansowaniu młodych firm – tak rząd chce rozkręcić rodzimy rynek start-upów. Pomysły budzą jednak kontrowersje. Zwłaszcza te związane ze ściąganiem do Polski talentów spoza UE.
Atutem Polaków jest wysoki poziom edukacji technicznej i kreatywność w rozwiązywaniu problemów przy ograniczonych zasobach. To nas wyróżnia – uważa Dawid Dziadkowiec, twórca portalu do wyszukiwania nieruchomości PrinceMap i podcastu Karierowo.
Rozpoczęły się testy BLIK-a na wąskiej grupie klientów aplikacji Revolut. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze informacje „Rzeczpospolitej" o sojuszu dwóch gigantów ze świata innowacyjnych finansów. Dla polskiej aplikacji to szansa na zagraniczną ekspansję.
Rynek start-upów w Polsce wraca na ścieżkę wzrostu – wynika z najnowszych danych Polskiego Funduszu Rozwoju. Wychodzenie z trwającej wiele kwartałów zapaści w finansowaniu innowacyjnych spółek może jednak jeszcze potrwać.
Start-up HUID z niewielkiej szkockiej miejscowości Oban opracował ekologiczne opakowania wykonane z... łupin cebuli. Wszystko po to, aby ograniczyć ilość odpadów i emisje CO2.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas