Aktualizacja: 18.01.2025 09:06 Publikacja: 15.03.2020 18:16
Miasta postanowiły włączyć się do prowadzenia testów na obecność COVID-19.
Foto: Fot. Pixabay
Ważne jest, że będzie można używać testu poza laboratorium. Pozwoli to na wykrycie wirusa w miejscach, gdzie nie ma możliwości przeprowadzenia pełnej diagnostyki, np. na lotnisku czy dworcu kolejowym.
Przymiarki do stworzenia testu trwają już około miesiąca i w tym czasie udało się rozpocząć prace badawcze. – Po analizie dostępnych danych zdecydowaliśmy, jak test ma działać i rozpoczęliśmy produkcję elementów składowych – opowiada prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ.
Nowa imponująca przestrzeń Teatru Polskiego w Szczecinie stała się na jeden wieczór sceną dla innowacji, kreatywności i przedsiębiorczości za sprawą konferencji „Nowoczesne technologie”.
Jaka będzie Warszawa w przyszłości? Zielona, zdrowa i bezpieczna. Wygodna – wszędzie będzie blisko. Rafał Trzaskowski po raz pierwszy zaprezentował dzisiaj założenia projektu nowego dokumentu dotyczącego wizji rozwoju miasta.
Aby sprawdzić, jak wygląda zaangażowanie regionów Polski w zieloną transformację, Bank Millennium opracował indeks ekoinnowacyjności.
Miejska przestrzeń może „magazynować" nadmiar wody podczas ulewnych deszczów, by „oddawać" ją podczas letniego żaru. Bydgoszcz już tak robi.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Rusza pierwszy hackathon odpowiadający na wyzwania klimatyczne polskich miast. 48-godzinny maraton programowania odbędzie się w dniach 3-5 grudnia.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
W minionym roku silnym echem, zarówno w polityce jak i w świecie biznesu, odbił się odmieniany przez wszystkie przypadki raport Draghiego wskazujący na przyczyny niskiej konkurencyjności europejskich firm na rynku zdominowanym przez liderów innowacji – USA i Chiny.
Firmy, szczególnie te z sektora małych i średnich nie będą narzekać. Instytucje odpowiedzialne za wdrażanie poszczególnych działań, opisanych w programach unijnych, szykują dla nich konkursy.
Cały ekosystem funduszy inwestycyjnych kuleje, ponieważ brakuje prywatnego kapitału – mówią eksperci. Prognozują jednak poprawę koniunktury w 2025 r.
Wirtualny nauczyciel matematyki, technologia uczenia maszynowego w czasie rzeczywistym czy autonomiczne fabryki owadziego białka – to przykłady rodzimych innowacji, które będą przyciągać uwagę w 2025 r.
Wśród nowinek branży żywności oczekuje się na mięso stworzone bez udziału zwierząt, a na półkach można już znaleźć chipsy z owadów czy warzywa z tzw. rolnictwa pionowego. Eksperci zwracają uwagę na poprawę składników żywności czy rolnictwo regeneratywne.
Aktywność inwestorów wysokiego ryzyka w Europie mocno dołuje. Czy jest szansa na strumień pieniędzy, który w 2025 r. pobudzi rynek innowacji? Nowa unijna komisarz ds. start-upów wie, jak rozkręcić rynek.
Gospodarka niemiecka ma problemy, co tworzy wiele możliwości dla polskich firm. Pojawią się możliwości ekspansji – mówi Jarosław Dąbrowski, członek zarządu BGK.
Zaledwie 24 godziny – tyle wystarczyło, by wyprzedały się high-techowe pieluchy, które pozwalają uniknąć gigantycznych kolejek podczas koncertów i przerwania zabawy. Pieluchy są drogie, ale niezwykle innowacyjne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas