Aktualizacja: 15.03.2025 08:17 Publikacja: 20.12.2019 17:27
W Polsce przybywa ładowarek, ale nadal potrzebne jest zaangażowanie samorządów
Foto: Amsterdam ma bardzo ciekawą politykę wspierania rozwoju elektromobilności.
Elektryczne samochody to wciąż rzadkość na polskich drogach, ale ich liczba rośnie w szybkim tempie. Od stycznia do sierpnia br. liczba rejestracji tego typu aut wzrosła o 89 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Na koniec sierpnia w Polsce było 6672 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Nic dziwnego, że przybywa też stacji ładowania.
Nowa imponująca przestrzeń Teatru Polskiego w Szczecinie stała się na jeden wieczór sceną dla innowacji, kreatywności i przedsiębiorczości za sprawą konferencji „Nowoczesne technologie”.
Jaka będzie Warszawa w przyszłości? Zielona, zdrowa i bezpieczna. Wygodna – wszędzie będzie blisko. Rafał Trzaskowski po raz pierwszy zaprezentował dzisiaj założenia projektu nowego dokumentu dotyczącego wizji rozwoju miasta.
Aby sprawdzić, jak wygląda zaangażowanie regionów Polski w zieloną transformację, Bank Millennium opracował indeks ekoinnowacyjności.
Miejska przestrzeń może „magazynować" nadmiar wody podczas ulewnych deszczów, by „oddawać" ją podczas letniego żaru. Bydgoszcz już tak robi.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Rusza pierwszy hackathon odpowiadający na wyzwania klimatyczne polskich miast. 48-godzinny maraton programowania odbędzie się w dniach 3-5 grudnia.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Mati Staniszewski, założyciel ElevenLabs, czy Sebastian Siemiątkowski, twórca Klarny, to tylko część tuzów europejskiej branży start-upów, którzy – w ramach nowego projektu – chcą tworzyć kolejne jednorożce i gonić USA.
Europa może kontynuować politykę zerowej emisji netto albo położyć jej kres i wydawawać 27 mld euro na innowacje.
Różnica w poziomie wydatków na innowacje czy w tempie wdrażania nowych technologii między Stanami Zjednoczonymi a UE niebezpiecznie rośnie. Polska ma jednak kilka silnych kart i może liczyć się w grze – twierdzą eksperci.
Szwajcarski startup Nutrix zbiera miliony dolarów na śledzenie poziomu stresu pracowników. W spółkę zainwestował nawet polski fundusz inwestycyjny Simpact Ventures.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła XXVI edycję konkursu „Polski Produkt Przyszłości”. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, a także możliwość prezentacji produktu podczas EXPO 2025 w Osace.
Przedsiębiorcy i ośrodki badawcze, które chcą podnieść swój poziom innowacyjności i konkurencyjności na arenie międzynarodowej przy wsparciu pieniędzmi z Funduszy Europejskich, wciąż mogą składać wnioski w ramach naboru „Granty na Eurogranty”.
Innowacyjne firmy na wczesnym etapie rozwoju miały w minionym roku kłopot z pozyskaniem kapitału, ale – wedle zapowiedzi PFR – rok 2025 przyniesie długo oczekiwane ożywienie. Eksperci wieszczą, że inwestycje przebiją pułap 3 mld zł.
Owady trafią legalnie do pieczywa. Komisja Europejska zatwierdziła stosowanie sproszkowanych larw mącznika młynarka jako składnika żywności, w tym pieczywa. Rynek żywności z owadów się rozwija, działa tu prężnie także spółka z Polski.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas