Do lasu, na łąkę i na wodę

Ponad 200 projektów domów mobilnych znajduje się w portfolio darłowskiej fabryki Lark. Jej domy kupują Brytyjczycy, Skandynawowie i mieszkańcy południowej Europy. W tym roku została zwycięzcą konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu” marszałka woj. zachodniopomorskiego.

Publikacja: 05.12.2019 14:07

Do lasu, na łąkę i na wodę

Foto: regiony.rp.pl

Podwójne przeszklone drzwi prowadzące do sporego salonu połączonego z kuchnią. W pokoju widać narożnik ze stolikiem, elektryczny kominek, jest również stół jadalny z wiszącą nad nim lampą. Kuchnia w pełni wyposażona – m.in. płyta indukcyjna. Obok salonu znajdują się dwie sypialnie, a także dwie łazienki. Wszystko na powierzchni 48 m. Z salonu duże drzwi prowadzą na przestronny taras. Tak wygląda Murano, jedno z mieszkań zaprojektowanych i wbudowanych przez Lark. Co jednak odróżnia je od klasycznych apartamentów, to że można je postawić dosłownie w dowolnie wybranym miejscu.

Debiut na bokserskiej gali

– Fabryka Lark specjalizuje się w produkcji konstrukcji wykonanych w technologii lekkiego szkieletu drewnianego. Obecnie w ofercie firmy znajdziemy ponad 200 projektów wysokiej klasy domów mobilnych – mówi Radosław Mroziński, Key Account Manager w Lark Leisure Homes.

Właścicielem i założycielem firmy jest Leszek Klin.

– Założyciele firmy doskonale połączyli swoje wieloletnie doświadczenie w hotelarstwie i biznesie, wykorzystując idealny moment na otwarcie największej tego typu fabryki w tej części Europy – mówi Radosław Mroziński. – Pierwsza linia produkcyjna uruchomiona została na początku 2016 r. Natomiast trzy poprzednie lata poświęcone zostały na przeprowadzenie wnikliwych badań, przygotowanie niepowtarzalnej technologii i budowę zespołu ekspertów, których wiedza i doświadczenie do dziś przekłada się na wysoką jakość i niezawodność produktów Lark.

Pierwszym produktem, jaki powstał w fabryce, był dom mobilny Korfu. Premierowo zaprezentowany został w wyjątkowych okolicznościach podczas organizowanej przez firmę Lark gali bokserskiej „Lark Boxing Night”.

– To było wyjątkowe wydarzenie. Prawie tysiąc gości mogło podziwiać dom mobilny Korfu. Do dziś ciepło wspominamy ten jakże ważny dla nas dzień – opowiada menedżer.

W planie domy na wodzie Domy Lark spełnią oczekiwania i zaspokoją gust każdego nabywcy. Wszystkie produkowane modele dostępne są w pięciu długościach: 8, 9, 10, 11, 12 metrów, i szerokościach między 3,7 a 4 metry. Do ich budowy jest wykorzystywane certyfikowane drewno. Wnętrza domów są w pełni wyposażone i umeblowane. Materiały, z których je wykonano, są odporne na zabrudzenia, co jest szczególnie istotne dla rodzin z dziećmi, a jednocześnie zachowujące najwyższe standardy ekologiczne.

""

regiony.rp.pl

Dzięki szerokiej gamie projektów, ich kolorów i różnorodności wykończenia domy Lark adresowane są do różnych odbiorców. Są wśród nich firmy prowadzące kampingi, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty. Linie Murano, Korfu, Lido czy Cavallino to przykłady domków, którym najbliższe będzie określenie „domków holenderskich” – jasne elewacje i tradycyjny wygląd. Wśród klientów są też osoby prywatne, które szukają gotowych i nowoczesnych rozwiązań na działkę rekreacyjną. Modele sygnowane nazwą Joli to w krok w kierunku designu w świecie domów mobilnych. Joli Natur – dzięki elewacji z drewna syberyjskiego świetnie wkomponuje się w naturalny krajobraz, a dzięki dużym przeszkleniom w salonie natura stanie się częścią domu. Ostatnia grupa klientów to firmy. Domy Lark są też dostępne jako mobilne biura.

– Warto wspomnieć również o najnowszej kolekcji domów o nazwie Lodge Prestige Collection 2020 oferującej w pełni wyposażone domy o powierzchni sięgającej prawie 100 mkw. – wyjaśnia Radosław Mroziński. – Ponadto jesteśmy jedynym producentem na świecie oferującym mobilne moduły SPA wyposażone w luksusowe jacuzzi oraz saunę. Proponujemy również systemy modułów sanitarnych, które znajdują swoje zastosowanie na kempingach w całej Europie.

Lark przygotowuje się również do uruchomienia produkcji tzw. boathouses i floatfouses, czyli domów na wodzie. Te wyjątkowe apartamenty pływające będą stanowiły doskonałą alternatywę dla domów wypoczynkowych na lądzie.

– Lark Leisure Homes obecnie wdraża produkcję domów modułowych jednorodzinnych oraz szeregowych w oparciu o własne rozwiązania projektowe w zakresie konstrukcji i architektury. Niedawno rozpoczęty został projekt obiektów hotelowych w systemie segmentów modułowych, niedługo będzie można podziwiać efekty naszych prac. Jak widać, nie dzielimy naszych produktów na ważne i ważniejsze. Do każdego projektu podchodzimy z tym samym zaangażowaniem i pracowitością – opowiada menedżer Lark.

Domy mobilne to przyszłość

Darłowska fabryka została zwycięzcą konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu”, jaki zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. W finale pokonała inne innowacyjne i nowoczesne firmy Pomorza Zachodniego. Co ważne, zwycięzcę wybierało nie jury, ale mieszkańcy regionu w internetowym głosowaniu. Nagrody wręczano podczas uroczystej gali.

– Stawiamy na ciągły rozwój i nowe produkty, nowe technologie. Jesteśmy dumni, że należymy do firm, które tak dynamicznie rozwijają się na Pomorzu Zachodnim – dziękował Leszek Klin, właściciel Lark.

Wcześniej firma została już wielokrotnie nagradzana. Jedną z ważniejszych nagród była Polska Nagroda Innowacyjności wręczona przez Polską Agencję Przedsiębiorczości PAP, po czym Fabryka Lark Leisure Homes otrzymała zaproszenie na prezentację swoich produktów podczas prestiżowych targów w Las Vegas. W tym roku otrzymała również Symbol 2019, tytuł Firmy Godnej Zaufania, Tytuł Gepardy Biznesu, Tytuł Światowa Firma Worldwide Company.

– Domy mobilne i modułowe to przyszłość architektoniczna, będąca alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Już dziś można zauważyć wysoki trend skupiający się wokół technologii szkieletowej pozwalającej znacznie ułatwić i przyspieszyć proces budowy – ocenia Radosław Mroziński.

– Tak naprawdę każdy dzień jest dla nas przełomowy. Każdego dnia pojawiają się nowe i ambitne pomysły, które bez wahania realizujemy. Tylko takie podejście pozwoliło nam w tak krótkim czasie osiągnąć tak wiele, zdobywając przy tym serca klientów w całej Europie, Skandynawii, w Krajach Bałkańskich, czy na Wyspach Brytyjskich. Każdego roku prezentujemy nasze produkty na wielu największych i cenionych targach branżowych, dzięki temu dzisiaj, od momentu uruchomienia pierwszej linii produkcyjnej jesteśmy rozpoznawalnym i cenionym producentem praktycznie na całym świecie.

Podwójne przeszklone drzwi prowadzące do sporego salonu połączonego z kuchnią. W pokoju widać narożnik ze stolikiem, elektryczny kominek, jest również stół jadalny z wiszącą nad nim lampą. Kuchnia w pełni wyposażona – m.in. płyta indukcyjna. Obok salonu znajdują się dwie sypialnie, a także dwie łazienki. Wszystko na powierzchni 48 m. Z salonu duże drzwi prowadzą na przestronny taras. Tak wygląda Murano, jedno z mieszkań zaprojektowanych i wbudowanych przez Lark. Co jednak odróżnia je od klasycznych apartamentów, to że można je postawić dosłownie w dowolnie wybranym miejscu.

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Życie Pomorza Zachodniego
Zacznijmy od małych. Czy stocznie wrócą na Pomorze Zachodnie?
Życie Pomorza Zachodniego
Wymiana pieców i termomodernizacja. Są pieniądze na walkę ze smogiem
Życie Pomorza Zachodniego
Trzebież znów na trasie. Nowy port na żeglarskiej mapie Polski
Życie Pomorza Zachodniego
Kulinaria, piwo i trójniak. Sześć produktów regionalnych w finale
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Życie Pomorza Zachodniego
Najlepsze wsparcie w UE