Przedsiębiorcy wypromują region

Aż 30 firm wejdzie do finału konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu”. Oceniać je będzie kapituła złożona ze znanych przedsiębiorców oraz internauci za pomocą interaktywnej gry, wymyślonej na podobieństwo giełdy.

Chcemy pokazać naszych przedsiębiorczych mieszkańców, ich pomysły na firmę i produkt – wyjaśnia Krzysztof Barczyk, szef gabinetu Marszałka Zachodniopomorskiego. – Wykorzystując narrację storytellingową oraz media elektroniczne, chcemy ich wypromować i pokazać, jak robią biznes, bo tak wygląda biznes na Pomorzu Zachodnim. Ich opowieści i historie mogą być takim drogowskazem do sukcesu dla innych małych i średnich firm.

Konkurs skierowany jest do mikro-, małych i średnich firm. Trzydzieści z nich – po 10 w kategorii – przejdzie do finału. Dzięki temu wezmą udział w promocji – zostaną pokazane w spotach reklamowych i w internecie. Zwycięzców wyłoni głosowanie internautów, które odbywać się będzie na wzór gry giełdowej. Jej uczestnicy otrzymają pule wirtualnej waluty, którą będą mogli inwestować w akcje kandydatów do zwycięstwa. Laureatów wyłoni też specjalna kapituła złożona z uznanych przedsiębiorców.

– Pomorze Zachodnie inspiruje na co dzień. Są tu wspaniali ludzie, jesteśmy regionem, który się bardzo dynamicznie rozwija, bo ten region wspiera biznes. To miejsce do pracy i do życia. Znam wiele młodych firm, ale na pewno nie wszystkie. Jestem ciekawa, czym nas zaskoczą – mówi Laura Hołowacz, prezeska CSL Internationale Spedition sp. z o.o., przewodnicząca kapituły konkursu.

Konkurs jest częścią większej kampanii „Pomorze Zachodnie. Biznes w dobrym położeniu”, która ma promować atuty biznesowe regionu. Dla tych, co dopiero chcą rozpocząć działalność, a także tych, którzy już działają i zastanawiają się nad wyborem miejsca.

Pomysłem na kampanię jest pokazywanie konkretnych firm i konkretnych ludzi, zarówno należących do kapituły, jak i laureatów. Motorem napędowym akcji są właśnie członkowie kapituły. Laura Hołacz, prezeska CSL Internationale Spedition sp. z o.o., zasłynęła m.in. renowacją zabytkowej rzeźni na terenie Łasztowni, niegdyś przemysłowej dzielnicy Szczecina, a dzisiaj rewitalizowanej pod usługi i mieszkania. Obok powstała marina, a wkrótce ma stanąć Morskie Centrum Nauki. W jury jest też Zbigniew Nagay, prezes Radex sp. j., firmy specjalizującej się w zarządzaniu higieną w przemyśle, oraz Sławomir Czumak, członek zarządu Backer OBR Sp. z o.o., światowej klasy producenta elektrycznych elementów grzejnych, rezystorów i paneli sterujących do pomp ciepła.

Z kolei inauguracja samej kampanii odbyła się w firmie NCDC należącej do Pawła Finkielmana. To prężna firma zajmująca się aplikacjami dla branży ubezpieczeniowej. Finkielman w 1968 roku musiał opuścić Szczecin. Po ponad 30 latach życia i pracy w Danii powrócił jednak do rodzinnego miasta, by tutaj zainwestować. Dzisiaj zatrudnia ponad 120 osób, a filozofia i skandynawski system pracy jest już wzorem dla innych.

– Ten region ma wszystko, można się w nim zakochać. Ludzie są świetnie wykształceni, przyjaźni, mili – mówił Paweł Finkielman podczas inauguracji kampanii. – Ja wiedziałem, co chcę zrobić i jak to zrobić, 120 osób pracuje ze mną. U mnie najważniejsi są pracownicy, a nie prezes.

Laureaci zostaną ogłoszeni 11 grudnia 2018 roku. Zgłoszenia są przyjmowane do 9 września, a selekcja laureatów potrwa do 22 października. Głosowanie w internecie zaplanowano pomiędzy 6 a 27 listopada. Kampania oraz konkurs realizowane są w ramach RPO WZ 2014-2020.

Mogą Ci się również spodobać

W czyje ręce trafią miliardy z UE

Polska ma dostać prawie 64 mld euro z nowego programu odbudowy. Czy całą pulą ...

Wielki piec w Krakowie ożyje w marcu

Wielki piec w krakowskiej hucie im. T. Sendzimira prawdopodobnie wznowi działalność w połowie marca. ...

Szklane domy z Koszalina

Filharmonia w Szczecinie, szklane mosty kampusu Uniwersytetu w Białymstoku czy też siedziba Swatcha w ...

„Ukarani za sukces”. Rodzi się nowy samorządowy sojusz

Powstanie nowe stowarzyszenie samorządowców: „Dolny Śląsk – Wspólna Sprawa”. Akces do niego zgłosiło już ...

Maszty rosną w uzdrowiskach 

Bazy telefonii komórkowej powstaną nawet obok sanatoriów. Władze lokalne niewiele będą miały do powiedzenia.  ...

„Fala znaczących zmian na kluczowych stanowiskach”. Eksperci o realiach po epidemii

Pojawienie się pandemii Covid-19 pokazało i siłę, i słabość miast, a kryzys powinien uświadomić ...