Konkurs „Twój biznes pod banderą sukcesu” Innowacje w cenie

Nie tylko wyniki danej firmy, 
ale także jej innowacyjne pomysły 
będą brane pod uwagę w konkursie 
„Twój biznes pod banderą sukcesu” 
skierowanym do przedsiębiorców. 
Laureatów wyłonią mieszkańcy 
Pomorza Zachodniego.

To już druga edycja tego wielkiego biznesowego konkursu organizowanego przez samorząd województwa.

– Nasz region pełny jest ludzi przedsiębiorczych, wytrwałych, zorientowanych na rozwój swoich firm, którzy wnoszą nową jakość i realnie zmieniają rzeczywistość. Chcemy ich wspierać, chcemy, by byli rozpoznawalni, dzięki czemu łatwiej będzie im zaistnieć na rynku – tak Olgierd Geblewicz, marszałek zachodniopomorski, zachęca do udziału w konkursie. – Pierwsza edycja konkursu została bardzo dobrze odebrana. Czas, by jeszcze mocniej wesprzeć tych, którzy są na początku biznesowej drogi – startupy, niezwykle pomysłowe i innowacyjne.

Miejsca dla startupów

Konkurs skierowany jest do mikro, małych i średnich firm. Przyjmowanie zgłoszeń i nominacji potrwa do 25 czerwca. Mogą ich dokonywać zarówno same firmy, jak i mieszkańcy Pomorza Zachodniego. Następnie specjalne jury dokona wstępnej selekcji zgłoszeń i nominacji, spośród których wyłoni 15 laureatów – po 5 w każdej kategorii – mikro, małych i średnich firm. Jak podają organizatorzy, wyboru dokonają, oceniając historię firm (pomysł na założenie biznesu i motywacje założycieli), drogę do sukcesu (osiągnięcia, wdrożenia nowych technologii, nagrody) i innowacyjność oraz przewagę na rynku.

Co ważne, w tym roku organizatorzy postanowili zagwarantować miejsca każdej z kategorii dla startupów. To ukłon w stronę młodych firm stawiających na innowacyjność.

– Ważni są ludzie, i to dla nich powstała kampania i konkurs. Nasz region ma potencjał, by tworzyć i rozwijać przedsiębiorczość. Chcemy z naszym pomysłem dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. W tym roku stawiamy na innowacje – wyjaśnia Janusz Gromek, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Zwycięzców każdej z kategorii wybiorą mieszkańcy województwa poprzez głosowanie w internecie na „Giełdzie Biznesu”. To forma gry giełdowej. Każdy zainteresowany otrzyma wirtualne pieniądze, które będzie mógł codziennie inwestować w swojego faworyta. Zabawa ruszy 27 sierpnia i potrwa do 16 września.

– Bardzo nam zależy, by każdy miał wpływ na wybór zwycięzców w naszym konkursie. Zachęcamy do głosowania i aktywności na „Giełdzie Biznesu” – mówi Krzysztof Barczyk, dyrektor gabinetu marszałka województwa zachodniopomorskiego. – To świetna zabawa, podczas której można wiele się dowiedzieć o niezwykłych firmach z Pomorza Zachodniego. Chcemy, by internauci nie tylko je poznali, ale też zaangażowali się w ich promocję. Sukces poszczególnych firm przekłada się na sukces całego regionu, chcemy, by korzyści z tego czerpali nasi mieszkańcy.

Laureaci, a wśród nich zwycięzcy kategorii zostaną ogłoszeni na uroczystej gali 14 października.

Wynajem mieszkań 
i mobilne domy

Tegoroczny konkurs jest już drugim z kolei. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja miała nieco inne reguły. Z 113 zgłoszonych firm wybrano aż 6 zwycięzców – po dwóch w każdej kategorii. Trzech wskazali internauci poprzez grę giełdową, a swoją trójkę laureatów wyłoniła specjalna kapituła. Wszyscy wystąpili w specjalnych filmikach pokazujących ich drogę do sukcesu. W głosowaniu internautów w kategorii mikrofirm wygrał Rentumi, producent innowacyjnego systemu wynajmu mieszkań. To aplikacja, która obsługuje wynajem nieruchomości, płatności z tym związane, ułatwia zarządzanie i komunikację pomiędzy najemcą a wynajmującym. W kategorii małych firm uhonorowano Fabrykę Domów Mobilnych i Szkieletowych Lark Leisure Homes z Darłowa. To producent domów mobilnych o długości od 8 do 12 metrów, przeznaczonych zarówno do zamieszkania, jak i pracy biurowej. Najlepszą średnią firmą wg internautów zostało Mabo, producent specjalistycznych konstrukcji stalowych ze Szczecina. W Mabo powstają konstrukcje stalowe dla budownictwa, przemysłu i użyteczności publicznej, jak np. stalowe zejście na plażę. Mabo brało udział w budowie Stadionu Narodowego, gdzie zamontowało 16,5 tys. mb cynkowanych balustrad trybun górnej promenady niecki stadionu oraz 2 tys. mb balustrady zewnętrznej.

Kapituła wybrała z kolei, odpowiednio: Escape Room Supplier, dostawcę rozwiązań dla escape roomów, Hortulus, ogrody tematyczne w Dobrzycy pod Koszalinem i Vortex Energy, firmę zajmującą się obrotem i sprzedażą energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł energii. Zwycięzcy konkursu dostali tytuł „Bandery sukcesu 2018″ oraz po 10 tys. zł do wykorzystania na szkolenia, warsztaty lub studia. Nagrodzono też 15 najlepszych uczestników gry giełdowej.

Będą nagrody

W tym roku 3 zwycięskie firmy dostaną bony o wartości 6 tys. zł, które będą mogły wykorzystać na szkolenia, warsztaty, udział w imprezach branżowych lub inne usługi, które wpłyną na rozwój firmy i poszerzenie kompetencji pracowników. Podobny bon, tylko o wartości 600 zł, dostanie pozostała dwunastka laureatów. Z kolei najlepszych 15 uczestników gry giełdowej otrzyma tablet.

Obydwa konkursy – ubiegłoroczny i bieżący – odbywają się w ramach kampanii „Pomorze Zachodnie. Biznes w dobrym położeniu”. Kampania ma promować atuty biznesowe województwa i jest realizowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014–2020.

Partnerem honorowym II edycji konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu” jest Startup Academy, a wśród partnerów kampanii są: Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego, Klaster eBiznesu Pomorza Zachodniego, Klaster ICT Pomorze Zachodnie, Metalika Klaster Metalowy, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Północna Izba Gospodarcza, Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego, Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego, Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarczego.

Mogą Ci się również spodobać

Śmieci: mieszkańcy płacą mniej i w budżetach widać dziurę

Regionalne izby obrachunkowe kwestionują sztuczne zaniżanie opłat za odbiór śmieci. Okazuje się, że taka ...

Samorząd Dolnego Śląska wspiera służbę zdrowia

W ramach stworzonego specjalnie w celu walki z koronawirusem Dolnośląskiego Pakietu Wsparcia dla Ochrony ...

PRL: Koniec wdzięczności

Pomniki komunizmu bywają twarde do zgryzienia. Samorządy podchodzą do nich różnie. Władza, która chętnie ...

Od gminy, od towarzystwa

Nowe bloki, rewitalizacja kamienic, dzielenie mieszkań na mniejsze. Samorządy na różne sposoby powiększają zasoby.

Pszczoły pracowicie promują miasta

Ule na dachach biurowców już nie dziwią, są w każdy dużym mieście. Coraz częściej ...

Jaskółki lecą na miasto

Jaskółki nie zawsze są mile widziane w miastach. Jeden trzech z żyjących w Polsce ...