Kto przebije Julię Roberts? Ruszył casting do musicalu „Pretty Woman”

fot. www.teatr-muzyczny.lodz.pl

Któż nie pamięta nieco ekscentrycznej Vivian i zdystansowanego do rzeczywistości i świata biznesmena – Edwarda, w których w filmie „Pretty Woman” wcielili się Julia Roberts i Richard Gere. Właśnie ruszył ogólnopolski casting do polskiej prapremiery musicalu „Pretty Woman”, którego premierę zaplanowano na wrzesień w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

– Dobra prezencja i umiejętności wokalne to za mało, będziemy szukać artystów zachwycających wszechstronnością i swoją interpretacją roli, bo tego wymagają wyraziste postaci bohaterów „Pretty Woman” – mówi Jakub Szydłowski, który na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi wyreżyseruje musicalową wersję niezapomnianego kinowego hitu.

Vivian – nieco dziwna, ale interesująca dziewczyna pracująca przy Hollywood Boulevard, marzy o lepszym życiu. Na jej drodze los stawia przystojnego, zdystansowanego do rzeczywistości i świata biznesmena – Edwarda. To spotkanie daje początek słynnej filmowej opowieści, która we wrześniu w musicalowej odsłonie zagości na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi.

CZYTAJ TAKŻE: Coraz więcej gwiazd w łódzkiej Alei Gwiazd

Twórcy spektaklu rozpoczynają poszukiwania odtwórców głównych ról. – „Pretty Woman” to tytuł, w którym bohaterowie są różnorodni i bardzo wyraziści. Vivian musi emanować naturalną, wrodzoną energią i młodzieńczą radością, Edward – męskością, która poddaje się emocjom… – mówi Jakub Szydłowski. – Mam w głowie bardzo wyraźną wizję tego spektaklu. Chcę, żeby widzowie wyszli z teatru nie tylko z piosenką na ustach, ale i zakochani w naszych bohaterach – podkreśla.

W drodze castingu wyłonieni zostaną nie tylko aktorzy kreujący rolę Vivian i Edwarda, ale też przyjaciółka głównej bohaterki – Kit Deluca, wesoły sprzedawca map – Happy Man, kompetentny menedżer Beverly Wilshire Hotel – Mr. Thompson,  oraz bezwzględny prawnik, biznesowy partner Edwarda – Phillip Stuckey.

CZYTAJ TAKŻE: Łódź będzie wolna od smogu i plastiku

Casting odbędzie się 16, 17 oraz 23 marca od godz. 10.00 w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Realizatorzy zapraszają aktorów i wokalistów o wyszkolonym głosie, od wszystkich zainteresowanych oczekując umiejętności śpiewu w stylistyce musical pop-rock. Zgłoszenia przyjmowane będą do 12 marca 2020 r. pod adresem: casting@teatr-muzyczny.lodz.pl.

„Pretty Woman” to ponadczasowa historia miłosna, którą wszyscy kojarzą z kinowego przeboju z Julią Roberts. Musical na jego kanwie powstał zaledwie dwa lata temu. Kompozytorem jest Bryan Adams, a łódzka inscenizacja będzie polską prapremierą tytułu.

– W Europie musical wystawiono dotąd tylko w Niemczech, na marzec zaś zaplanowano jego brytyjską premierę. Łódzka publiczność poczeka więc tylko kilka miesięcy dłużej, niż londyńska – podkreśla Jakub Szydłowski.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Samorządy planują sylwestra na wesoło. Ale mniej hucznie

Miejskie zabawy sylwestrowe coraz częściej odbywają się bez fajerwerków. Jedna z planowanych imprez noworocznych ...

Kolej+ przed pierwszym testem

26 sierpnia mija termin składania wniosków do programu Kolej+. Tymczasem wnioski jeszcze nie wpływają. ...

Marcin Popkiewicze, ekspert ds. klimatu, fizyk, analityk i autor bestsellerów „Ziemia na rozdrożu” i „Rewolucja energetyczna”.

Nadchodzi zielona rewolucja. Samorządów nie ominie

Wszyscy zaczynają wreszcie dostrzegać problem kryzysu klimatycznego. Także samorządy, które mają duży wpływ na ...

Kultura w gotowości. „Liczę, że wrócimy w połowie kwietnia”

Nikt nie wie, ile potrwa lockdown, ale szefowie instytucji są gotowi na otwarcie w każdej ...

Za płotem krakowskiej huty rośnie huta przyszłości

Mija pięć lat od powstania Nowej Huty Przyszłości, spółki powstałej przy współpracy miasta i województwa ...

Część miast otwiera dziś baseny. Ale korzystanie z nich nie będzie proste

Od soboty w niektórych miastach zaczynają działać samorządowe pływalnie. Użytkownicy muszą się jednak liczyć ...