Kto przebije Julię Roberts? Ruszył casting do musicalu „Pretty Woman”

fot. www.teatr-muzyczny.lodz.pl

Któż nie pamięta nieco ekscentrycznej Vivian i zdystansowanego do rzeczywistości i świata biznesmena – Edwarda, w których w filmie „Pretty Woman” wcielili się Julia Roberts i Richard Gere. Właśnie ruszył ogólnopolski casting do polskiej prapremiery musicalu „Pretty Woman”, którego premierę zaplanowano na wrzesień w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

– Dobra prezencja i umiejętności wokalne to za mało, będziemy szukać artystów zachwycających wszechstronnością i swoją interpretacją roli, bo tego wymagają wyraziste postaci bohaterów „Pretty Woman” – mówi Jakub Szydłowski, który na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi wyreżyseruje musicalową wersję niezapomnianego kinowego hitu.

Vivian – nieco dziwna, ale interesująca dziewczyna pracująca przy Hollywood Boulevard, marzy o lepszym życiu. Na jej drodze los stawia przystojnego, zdystansowanego do rzeczywistości i świata biznesmena – Edwarda. To spotkanie daje początek słynnej filmowej opowieści, która we wrześniu w musicalowej odsłonie zagości na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi.

CZYTAJ TAKŻE: Coraz więcej gwiazd w łódzkiej Alei Gwiazd

Twórcy spektaklu rozpoczynają poszukiwania odtwórców głównych ról. – „Pretty Woman” to tytuł, w którym bohaterowie są różnorodni i bardzo wyraziści. Vivian musi emanować naturalną, wrodzoną energią i młodzieńczą radością, Edward – męskością, która poddaje się emocjom… – mówi Jakub Szydłowski. – Mam w głowie bardzo wyraźną wizję tego spektaklu. Chcę, żeby widzowie wyszli z teatru nie tylko z piosenką na ustach, ale i zakochani w naszych bohaterach – podkreśla.

W drodze castingu wyłonieni zostaną nie tylko aktorzy kreujący rolę Vivian i Edwarda, ale też przyjaciółka głównej bohaterki – Kit Deluca, wesoły sprzedawca map – Happy Man, kompetentny menedżer Beverly Wilshire Hotel – Mr. Thompson,  oraz bezwzględny prawnik, biznesowy partner Edwarda – Phillip Stuckey.

CZYTAJ TAKŻE: Łódź będzie wolna od smogu i plastiku

Casting odbędzie się 16, 17 oraz 23 marca od godz. 10.00 w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Realizatorzy zapraszają aktorów i wokalistów o wyszkolonym głosie, od wszystkich zainteresowanych oczekując umiejętności śpiewu w stylistyce musical pop-rock. Zgłoszenia przyjmowane będą do 12 marca 2020 r. pod adresem: casting@teatr-muzyczny.lodz.pl.

„Pretty Woman” to ponadczasowa historia miłosna, którą wszyscy kojarzą z kinowego przeboju z Julią Roberts. Musical na jego kanwie powstał zaledwie dwa lata temu. Kompozytorem jest Bryan Adams, a łódzka inscenizacja będzie polską prapremierą tytułu.

– W Europie musical wystawiono dotąd tylko w Niemczech, na marzec zaś zaplanowano jego brytyjską premierę. Łódzka publiczność poczeka więc tylko kilka miesięcy dłużej, niż londyńska – podkreśla Jakub Szydłowski.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ponad 220 tys. zł do wygrania w loterii podatkowej

Władze Łodzi chcą zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w mieście pierwszą w historii loterią ...

Nie damy się kupić

Chcemy, by Senat stał się przyczółkiem do stanowienia prawa, na które czekają samorządy - ...

Podwójny rocznik, czyli wrzesień z przytupem

Przepełnione klasy, zmiany i modyfikacja życiowych planów – to czeka tegorocznych absolwentów szkół podstawowych ...

Akademicki Lublin. Nowy rozdział we współpracy miasta z uczelniami

Tradycja akademicka Lublina sięga początku XX wieku. Dziś Lublin kojarzony jest z miastem studenckim, ...

Ciaśniej w żłobkach i przedszkolach, ale tłoku wciąż nie ma

Więcej dzieci może uczęszczać do żłobków i przedszkoli. Liczba maluchów w nich stale rośnie, ...

Naznaczeni przez historię

Jubileusz wyborów z 4 czerwca 1989 roku ma być pokazaniem obywatelskiej, samorządowej Polski, bo ...