Wybory samorządowe 2024. Starbucks jako obietnica wyborcza. Kandydat na prezydenta Gorzowa daje słowo

W Gorzowie Wielkopolskim kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi 2024 może zaskoczyć obietnicami kandydatów. A konkretnie obietnicą wyborczą byłego posła i senatora PO, a także byłego kandydata SLD na prezydenta Poznania.

Publikacja: 07.03.2024 15:52

Jacek Bachalski, kandydat na prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego

Jacek Bachalski, kandydat na prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego

Foto: Facebook

Kampania wyborcza w drugim co do wielkości mieście województwa lubuskiego i jednej z jego stolic właśnie nabrała mocniejszych barw dzięki obietnicy złożonej przez Jacka Bachalskiego, kandydata popieranego przez Nową Lewicę.

Wybory samorządowe 2024. Kandydat na prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Bachalski obiecuje Starbucksa

Znany przedsiębiorca (JDJ Bachalski, Medi-Raj oraz Gorzów24.pl) i były poseł oraz senator PO próbuje po raz kolejny zostać prezydentem jednego z miast.

W walce o głosy gorzowian postanowił im obiecać ściągnięcie do tego miasta sieć kawiarni Starbucks. A zrobił to, gdyż w sieci zaczęła zdobywać popularność petycja jednego z gorzowian, który prosi w niej o to, by Starbucks otworzył kawiarnię także w Gorzowie. W nagłaśnianiu tej petycji wzięły udział lokalne media, a już po dwóch dniach zauważył ją także przedsiębiorczy kandydat.

Czytaj więcej

Prezydent Olsztyna chce być radnym. Którzy jeszcze prezydenci nie powalczą o reelekcję?

- Wiem, że marzycie o Starbucksie. Wyobraźcie sobie, że ja jako wasz prezydent, prezydent miasta, którego możecie wybrać 7 kwietnia, w najbliższych wyborach samorządowych, gwarantuję wam, że jako doświadczony przedsiębiorca, świetny negocjator z inwestorami zagranicznymi, ściągnę wam do Gorzowa Starbucksa. Trzymajcie mnie za słowo – obiecuje kandydat, kończąc nagranie pożegnaniem: - Do zobaczenia… w Starbucksie! – mówił Bachalski w rolce w mediach społecznościowych.

Wybory samorządowe 2024. Kandydat na prezydenta Gorzowa Jacek Bachalski zamieni Cafe Raj na Starbucksa?

Obietnicę tę złożył w poście, w którym jako lokalizację oznaczył lokalną kawiarnię Cafe Raj, która mieści się przy jednej z należących do niego placówek sieci Medi Raj i należy do spółki Mediraj sp. z o.o. sk. 

Z regionów
Krajobraz po burzy w małopolskim sejmiku
Materiał Promocyjny
Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?
Z regionów
Przybędzie miast w Polsce. Niektóre odzyskają swój status po ponad wieku
Z regionów
Przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii: Chcielibyśmy stworzyć jedną gminę
Z regionów
Samorząd płaci za pomoc sąsiedzką. Na co można w ramach niej liczyć?
Z regionów
Co pasażerowie zostawiają w autobusach i tramwajach?