Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 05.07.2025 22:25 Publikacja: 19.05.2020 14:05
Aktorzy stołecznego Ateneum zaśpiewali „Jeszcze w zielone gramy” Wojciecha Młynarskiego w ramach akcji #zostańwdomu. Ma już ponad 900 tys. odtworzeń na FB
Foto: Facebook / Teatr Ateneum
– Sytuacja niektórych instytucji jest dramatyczna, bo utraciły z powodu zamknięcia wpływy z biletów, a dotacja podmiotowa pokrywa np. 30 proc. kosztów stałych – powiedziała nam dyr. Aldona Machnowska-Góra ze stołecznego ratusza. – To dotyczy tych teatrów i muzeów, które sprzedawały bardzo dużo biletów. Musimy zwiększyć im dotacje, żeby zachowały płynność finansową i mogły wypłacać wynagrodzenia.
Pieniądze zaoszczędzone na odwołanych imprezach trafią właśnie tam, gdzie ponad połowa przychodów pochodziła z biletów.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Związek Miast Polskich alarmuje w sprawie dramatycznego niedofinansowania oświaty, a resort edukacji ponownie ch...
Warszawa będzie jednym z pierwszych dużych miast w Polsce, które będzie miało własne magazyny energii produkowan...
Władze miast i gmin mogą, a nawet muszą, same zadbać o bezpieczeństwo społeczności lokalnych oraz odporność na r...
Ponad 15,7 mln Polaków mieszka w samorządach, które są ponadprzeciętnie odporne na cztery główne współczesne zag...
Niedostateczne pieniądze i nieczytelne przepisy, to dwa główne problemy, z jakimi borykają się samorządy, opieku...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas