– Dobra prezencja i umiejętności wokalne to za mało, będziemy szukać artystów zachwycających wszechstronnością i swoją interpretacją roli, bo tego wymagają wyraziste postaci bohaterów „Pretty Woman” – mówi Jakub Szydłowski, który na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi wyreżyseruje musicalową wersję niezapomnianego kinowego hitu.

Vivian – nieco dziwna, ale interesująca dziewczyna pracująca przy Hollywood Boulevard, marzy o lepszym życiu. Na jej drodze los stawia przystojnego, zdystansowanego do rzeczywistości i świata biznesmena – Edwarda. To spotkanie daje początek słynnej filmowej opowieści, która we wrześniu w musicalowej odsłonie zagości na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi.

CZYTAJ TAKŻE: Coraz więcej gwiazd w łódzkiej Alei Gwiazd

Twórcy spektaklu rozpoczynają poszukiwania odtwórców głównych ról. – „Pretty Woman” to tytuł, w którym bohaterowie są różnorodni i bardzo wyraziści. Vivian musi emanować naturalną, wrodzoną energią i młodzieńczą radością, Edward – męskością, która poddaje się emocjom… – mówi Jakub Szydłowski. – Mam w głowie bardzo wyraźną wizję tego spektaklu. Chcę, żeby widzowie wyszli z teatru nie tylko z piosenką na ustach, ale i zakochani w naszych bohaterach – podkreśla.

W drodze castingu wyłonieni zostaną nie tylko aktorzy kreujący rolę Vivian i Edwarda, ale też przyjaciółka głównej bohaterki – Kit Deluca, wesoły sprzedawca map – Happy Man, kompetentny menedżer Beverly Wilshire Hotel – Mr. Thompson,  oraz bezwzględny prawnik, biznesowy partner Edwarda – Phillip Stuckey.

CZYTAJ TAKŻE: Łódź będzie wolna od smogu i plastiku

Casting odbędzie się 16, 17 oraz 23 marca od godz. 10.00 w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Realizatorzy zapraszają aktorów i wokalistów o wyszkolonym głosie, od wszystkich zainteresowanych oczekując umiejętności śpiewu w stylistyce musical pop-rock. Zgłoszenia przyjmowane będą do 12 marca 2020 r. pod adresem: casting@teatr-muzyczny.lodz.pl.

„Pretty Woman” to ponadczasowa historia miłosna, którą wszyscy kojarzą z kinowego przeboju z Julią Roberts. Musical na jego kanwie powstał zaledwie dwa lata temu. Kompozytorem jest Bryan Adams, a łódzka inscenizacja będzie polską prapremierą tytułu.

– W Europie musical wystawiono dotąd tylko w Niemczech, na marzec zaś zaplanowano jego brytyjską premierę. Łódzka publiczność poczeka więc tylko kilka miesięcy dłużej, niż londyńska – podkreśla Jakub Szydłowski.