Promocja roweru jako najbardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska środka transportu i rekreacji jest naszą misją, jako najbardziej opiniotwórczego dziennika w Polsce. Minie za chwilę półtora roku od rozpoczęcia naszej akcji społecznej „Rzeczpospolitej” - „Rowerem przez Polskę". Przez ten czas wnikliwie analizowaliśmy, jak wygląda „rowerowa Polska" i czego potrzebuje, aby się rozwijać. Rozmawialiśmy o tym z Państwem między innymi podczas pierwszego i drugiego Polish Bicycle Summit. Rozpoczęliśmy też dyskusję, czy Polska potrzebuje krajowej strategii rowerowej, która odbiła się szerokim echem i jest kontynuowana przez wiele środowisk - liderów zielonej transformacji i zrównoważonej mobilności.

Narodowa strategia rowerowa będzie tematem wiodącym podczas 3rd Polish Bicycle Summit. Zastanowimy się, w czym ona pomaga. Przyjrzymy się, jak wygląda jej wdrożenie w innych krajach w Europie i na świecie. Odpowiemy również na pytanie, czy Polska, która nigdy nie miała strategii, ma szansę na jej powstanie i skuteczne wdrożenie.

Zapraszamy wszystkich liderów zmiany rowerowej w Polsce. Bądźcie z nami 4 października podczas trzeciej edycji Polish Bicycle Summit w Centrum Olimpijskim.

rp.pl