- Kraków usprawnia nową linię tramwajową

Ze względu na zwiększające się potrzeby komunikacji przyjaznej środowisku projektowanie III etapu Krakowskiego Szybkiego Tramwaju rusza praktycznie od nowa. Chodzi o fragment przebiegający od os. Krowodrza Górka przez Prądnik Biały, ulice Pachońskiego do Górki Narodowej Zachód. Przetarg na wykonawcę projektu i budowę trasy został ogłoszony w 2016 r., a rozstrzygnięty w maju 2017 r. Teraz jednak miasto chce, by częstotliwość kursowania tramwajów wynosiła na różnych odcinkach 45, 30 i 25 kursów na godzinę (dla jednego kierunku). Koszt całej inwestycji szacowany jest na 326 mln zł.

- Sosnowiec wyremontuje północną cześć Zamku Sieleckiego

Głównym celem projektu jest adaptacja północnego skrzydła tego zabytkowego obiektu na cele kulturalne. Po zakończeniu prac Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki ma zyskać więcej miejsca. Podstawowy zakres prac obejmuje dostosowanie budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych, poprawę wyglądu i stanu technicznego wraz z terenem otaczającym oraz zwiększenie powierzchni wystawienniczej.

- Bielsko-Biała postawi sześć budynków mieszkalnych

Projekt zakłada, że w sześciu budynkach powstanie 211 mieszkań komunalnych, a pomieszczenia na parterze dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych. Osiedle budowane przy ulicach Wapiennej i Ludwika Solskiego wyposażone będzie w parking na 170 miejsc, dwa place zabaw oraz boisko. Mieszkania mają być oddane do użytku w stanie surowym, ich wykończeniem zajmą się lokatorzy. Miasto szuka wykonawcy budowy, która może potrwać cztery lata, jej koszt to ok. 30 mln zł.