19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 11.06.2018 09:50 Publikacja: 11.06.2018 09:50
Chociaż swoje akademie ma większość dużych klubów, dobrze radzą sobie mniejsze, konkurencyjne wobec nich szkółki piłkarskie
Foto: AdobeStock
Według danych Zespołu Młodzieżowego działającego przy Instytucie Sportu w indywidualnych dyscyplinach olimpijskich sport uprawia dziś około 30 tys. dzieci w wieku od młodzika do juniora. Tylu młodych sportowców jest zarejestrowanych w związkach sportowych, to znaczy trenuje w sposób zorganizowany w klubach.
Dane nie obejmują sportów zespołowych. Główny Urząd Statystyczny oszacował, że najbardziej popularną dyscyplinę sportu – piłkę nożną – uprawia blisko 300 tys. juniorów. Jest jeszcze druga pod względem popularności w kraju siatkówka, łatwo dostępna do uprawiania koszykówka, coraz lepiej zorganizowana piłka ręczna. Można przyjąć, że blisko 400 tys. młodych Polaków uprawia sport w klubach. Przy założeniu, że rocznie przez ostatnie lata rodziło się w Polsce 360–380 tys. dzieci (w ubiegłym roku było to już 403 tys.), nie jest to liczba oszałamiająca.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) miał we wtorek ogłosić, gdzie w 2025 roku zagra reprezentacja. Negocjacje jednak wciąż trwają. Jest szansa, że przeprowadzka z Warszawy do Chorzowa nie będzie potrzebna.
20-letni obrońca Abdukodir Chusanow przejdzie z Lens do Manchesteru City. Ma kosztować 40 mln euro i może zostać pierwszym Uzbekiem, który zagra w lidze angielskiej.
Polski Związek Piłki Nożnej nie doszedł do porozumienia z operatorem PGE Narodowego w sprawie kosztów wynajmu stadionu - informuje portal meczyki.pl. We wtorek PZPN ma wydać komunikat. Reprezentacja już od marca będzie grać w Chorzowie.
Wojciech Szczęsny zakończył mecz z Realem Madryt (5:2) po godzinie gry z czerwoną kartką, ale Barcelona i tak sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii. Jakie konsekwencje może mieć to dla przyszłości Polaka w drużynie?
Jeśli nagle list pana prezydenta zostaje opublikowany w Bloombergu i Times of Israel, to trzeba było dać taki sygnał - mówił w rozmowie z TVN24 wiceszef MSZ Andrzej Szejna, pytany o uchwałę przyjętą przez rząd ws. wizyty delegacji Izraela w Polsce w związku z obchodami 80. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz.
Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny zagrali w pierwszym w tym roku El Clasico. Barcelona pokonała Real 5:2, Lewandowski trafił z rzutu karnego i miał asystę, a Szczęsny bronił bezbłędnie, dopóki nie dostał czerwonej kartki.
Nasi partnerzy z Bydgoszczy potwierdzili, że nie widzą możliwości budowania wspólnego bydgosko-toruńskiego obszaru metropolitalnego. Dlatego podejmujemy działania, których celem jest stworzenie w przyszłości Metropolii Toruńskiej – mówi Paweł Gulewski, prezydent Torunia.
Trwa dobra passa polskich architektów i architektek. Bydgoski architekt Przemek Gawęda, prowadzący pracownię Archigeum, zdobył tytuł Architekta Roku, a jeden z jego projektów — tytuł Domu Roku w prestiżowym konkursie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas