Szczecin przyspiesza budowę parku wodnego

Szczeciński aquapark składać się będzie z hali z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami, strefy basenu sportowego, strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilardu, ścianką wspinaczkową, siłownią, kortami do squasha. Jedną z cech charakterystycznych inwestycji jest tzw. edukatorium. Znajdą się w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą. W październiku ruszył przetarg na budowę, a prowadzi go Fabryka Wody, spółka celowa powołana przez miasto Szczecin.

Centrum Nauki InnoPolice w Szczytnie coraz bliżej

W centrum, które ma służyć edukacji w zakresie bezpieczeństwa, powstać mają ścieżki edukacyjne dostosowane do potrzeb dzieci, młodzieży i dorosłych. Zagadnienia związane z bezpieczeństwem mają być prezentowane w nieoczywisty, zaskakujący i innowacyjny sposób. W nowoczesnym budynku powstanie miasteczko ruchu drogowego z minizabudową urbanistyczną, sale multimedialne i strefy ekspozycji – strefa policji, straży pożarnej, ratownictwa medycznego, oraz laboratoria, a nawet wirtualna strzelnica. Centrum Nauki InnoPolice ma zostać oddane do użytku w 2021 r., szacunkowy koszt to 70 mln zł.

Rzeszów przebuduje cztery ważne skrzyżowania

W ramach projektu „Rozwój systemu transportu publicznego w Rzeszowie" w tym roku powinna ruszyć duża modernizacja głównych arterii. Chodzi o miejsca, gdzie krzyżują się aleje Powstańców Warszawy i Sikorskiego, Wyzwolenia i Okulickiego, Piłsudskiego i Cieplińskiego oraz Niepodległości i Armii Krajowej. Zakres prac dla każdego z tych miejsc jest inny, jednak na każdym powstanie ścieżka rowerowa, nowa sygnalizacja świetlna, wydzielone zostaną tzw. prawoskręty.