Reklama

Gminy powinny mieć swobodę w decydowaniu o opłatach i obowiązkach

Władzom miast nie powinno się odbierać swobody w ustalaniu stawek za domki letniskowe oraz w decydowaniu, czy chcą odbierać śmieci z biurowców.

Publikacja: 06.11.2018 14:15

Nie trzeba będzie mieć pojemnika na odpady biodegradowalne, gdy ktoś posiada kompostownik – proponuj

Nie trzeba będzie mieć pojemnika na odpady biodegradowalne, gdy ktoś posiada kompostownik – proponuje Ministerstwo Środowiska

Foto: shutterstock

Ministerstwo Środowiska chce zmienić system odbioru śmieci komunalnych. Nie wszystkie zmiany podobają się samorządom. W trakcie konsultacji społecznych do projektu nadesłały wiele uwag i propozycji.

Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Na razie nie ma jeszcze opublikowanej nowej wersji projektu. Nie wiadomo więc, czy ministerstwo uwzględni uwagi gmin, a jeżeli tak, to które.

Pozostało jeszcze 94% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Regiony
Jak kupować mądrze gaz na zmiennym rynku
Regiony
Bezpieczne lato w Warszawie – dla wszystkich
Regiony
Gapowicze regionalnym wyzwaniem dla samorządów
Regiony
Katowice stawiają na miejską infrastrukturę rowerową
Regiony
Dolny Śląsk konsekwentnie wspiera Ukrainę
Reklama
Reklama