Sylwester w plenerze z różną muzyką

W rytmie disco lub reggae można przywitać Nowy Rok na Pomorzu Zachodnim.

Aktualizacja: 17.12.2015 20:59 Publikacja: 17.12.2015 16:15

Szczecin wyda na przywitanie Nowego Roku 300 tys. zł, Koszalin 70 tys. zł

Szczecin wyda na przywitanie Nowego Roku 300 tys. zł, Koszalin 70 tys. zł

Foto: Fotorzepa, Dariusz Gorajski

Mieszkańcy Szczecina cofną się aż do lat 80. i w rytmie disco wkroczą w 2016 rok. W takich klimatach odbędzie się impreza sylwestrowa w tym mieście, którą wspólnie organizują urząd miasta oraz Radio Szczecin.

Sylwester na Jasnych Błoniach w Szczecinie obędzie się pod hasłem „80's power, 80's disco". A zabawa w rytmie lat 80. rozpocznie się 31 grudnia o godzinie 21.

Na miejskiej imprezie wystąpi Fancy, gwiazda niemieckiej sceny disco i twórca przeboju „Flames of Love". Oprócz tego uczestnicy miejskiego sylwestra będą mogli się bawić w rytmach italo disco. Na scenie pojawi się bowiem włoski wykonawca Gazebo.

Robert Grabowski z urzędu miasta zapowiada też udział szczecińskiego zespołu Jazzowski, czyli Jacka Janaszkiewicza oraz Krzysztofa Baranowskiego. Pierwszy z nich, znany pod pseudonimem DJ Jazzek, jest pionierem sceny klubowej w Polsce. Z kolei Krzysztof Baranowski to aranżer, kompozytor i pianista. A jak zapowiadają organizatorzy szczecińskiej zabawy sylwestrowej, połączenie tych dwóch skrajnie różnych zakamarków muzycznych owocuje dynamiczną, taneczną i przebojową muzyką. – Koszt organizacji sylwestra wyniesie, tak jak w poprzednich latach, około 300 tys. zł – mówi Robert Grabowski.

Mniej na organizację zabawy sylwestrowej przeznaczy Koszalin – około 70 tys. zł. Organizatorem zabawy na Rynku Staromiejskim w Koszalinie jest Centrum Kultury 105.

– O godz. 22.15 na scenie przed ratuszem wystąpi Raggafaya, rodzimy zespół prezentujący wybuchową mieszankę reggae, ragga, dancehall, rocka i wielu innych gatunków – zapowiada Emilia Wójcik, dyrektor promocji i marketingu w Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Dodaje, że zespół ten wystąpił na XVII Przystanku Woodstock, a w 2012 r. został wyróżniony nagrodą prezydenta miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

– Występ Raggafaya jest niejako zapowiedzią kulminacji obchodów 750-lecia Koszalina, które przypada na nadchodzący 2016 r. – mówi Emilia Wójcik.

Podczas zabawy na scenie pojawi się K2,artysta reprezentujący hip-hop.

– Wykonawca jest nominowany do tegorocznych Eska Music Awards w kategoriach: najlepszy hit (piosenka „1 moment"), najlepszy artysta w sieci i najlepszy debiut radiowy – mówi Emilia Wójcik.

Na teren imprezy nie można wnosić alkoholu oraz ładunków pirotechnicznych – fajerwerków, petard itp. Jednak organizatorzy przygotowali pokaz sztucznych ogni. A po noworocznych życzeniach Piotra Jedlińskiego, prezydenta Koszalina, symbolicznym toaście i wspomnianych fajerwerkach na scenę wróci K2.

Ci, którzy wybierają się do Kołobrzegu, muszą skorzystać z komercyjnych ofert zabaw sylwestrowych w hotelach i lokalach restauracyjnych.

– Na podstawie wieloletnich doświadczeń wiemy, że sylwester ze sceną i koncertem nie zdaje u nas egzaminu. Owszem, koło północy sporo osób gromadzi się pod miejskim ratuszem, na kołobrzeskim molo czy na miejskich skwerach, jednak po wzniesieniu toastu wraca na zorganizowane wcześniej imprezy – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik prezydenta Kołobrzegu.

Materiał partnera
Dolny Śląsk mocno stawia na turystykę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Regiony
Samorządy na celowniku hakerów
Materiał partnera
Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024 - Energia Miasta Szczecin
Regiony
Nie tylko infrastruktura, ale też kultura rozwijają regiony
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Regiony
Tychy: Rządy w mieście przejmuje komisarz wybrany przez Mateusza Morawieckiego