Sylwester na stoku lub z Dwójką

Plejada gwiazd pojawi się na wrocławskim Rynku, by wraz z mieszkańcami stolicy województwa dolnośląskiego powitać nadejście 2016 roku.

Aktualizacja: 22.12.2015 20:20 Publikacja: 22.12.2015 20:06

Karpacz na organizację zabawy sylwestrowej wyda 45 tys. zł

Karpacz na organizację zabawy sylwestrowej wyda 45 tys. zł

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Hawałej

Hucznie zapowiada się zabawa sylwestrowa na wrocławskim rynku, gdzie będzie miała miejsce impreza organizowana wraz z TVP 2. Zabawa rozpocznie się o 20.00 i potrwa sześć godzin.

Małgorzata Krzeszowska z Urzędu Miasta we Wrocławiu zapowiada, że wrocławski Rynek rozbłyśnie wszystkimi kolorami Europy, stając się jej gorącym centrum. A największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i wyjątkowi wykonawcy z zagranicy zabiorą widzów w muzyczną podróż przez całą Europę. To ukłon w stronę Wrocławia, który już w styczniu oficjalnie stanie się Europejską Stolicą Kultury 2016.

Na wrocławskiej scenie w sylwestrową noc wystąpią: Maryla Rodowicz, Ewa Farna, Sarsa, Margaret, Andrzej Piaseczny, Lady Pank, Dawid Podsiadło, Feel, Hey, Ira, Varius Manx, Kasia Stankiewicz, Rafał Brzozowski, Ewelina Lisowska, Natalia Przybysz, Natalia Schroeder, Kasia Cerekwicka, Natalia Nykiel, Krzysiek Zalewski, Kasia Popowska, chór Sound'n'Grace. Oprócz nich pojawią się też finaliści „The Voice of Poland" (Krzysztof Iwaneczko, Ana Andrzejewska, William Prestigiacomo i Tobiasz Staniszewski). A z zagranicznych gości wrocławian będą bawić Kate Ryan, zespół OMD i formacja The Stranglers.

Jak zapowiadają organizatorzy „Sylwestra z Dwójką", oprawę taneczną widowiska zapewni grupa VOLT w choreografii Agustina Egurroli. Artystom będzie towarzyszyć zespół profesjonalnych muzyków – Pszona Band po przewodnictwem Krzysztofa Pszony, kierownika muzycznego programu „The Voice of Poland".

Zanim na niebie pojawią się fajerwerki, organizatorzy chcą zapewnić uczestnikom zabawy wybuchową dawkę śmiechu. I na wrocławskim rynku zadba o to duet: Ewa Błachnio z kabaretu Limo i Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Tym, którzy nie będą mogli wybrać się do Wrocławia, a zechcą poczuć tę atmosferę, pozostanie włączenie telewizorów.

Dolny Śląsk to także góry. I można sylwestra spędzić aktywnie. W Karpaczu w sylwestrową noc w stacji narciarskiej Biały Jar wyciągi mają być czynne do 1 w nocy. Tak więc miłośnicy nart i snowboardu mogą pożegnać stary rok i przywitać nowy, rozkoszując się białym szaleństwem. Podobnie ma być na stokach w Zieleńcu.

Mieszkańcy i goście Karpacza mogą też wybrać się na deptak na ul. Konstytucji 3 Maja. W tym miejscu w ostatnią noc 2015 roku o godzinie 22 rozpocznie się zabawa organizowana przez urząd miasta – „Sylwester pod Śnieżką".

Miasto na organizację zabawy sylwestrowej przeznaczy ok. 45 tys. zł. A uczestnicy imprezy zobaczą na scenie Dj-a Maćka Wowka (DJ z Muzycznego Radia). Wystąpi także zespół Mafi Furach.

Materiał partnera
Dolny Śląsk mocno stawia na turystykę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Regiony
Samorządy na celowniku hakerów
Materiał partnera
Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024 - Energia Miasta Szczecin
Regiony
Nie tylko infrastruktura, ale też kultura rozwijają regiony
Regiony
Tychy: Rządy w mieście przejmuje komisarz wybrany przez Mateusza Morawieckiego