Reklama
Rozwiń
Reklama

Miałem dużo szczęścia

Z licznych danych klinicznych wiemy, że otyłość jest jednym z najistotniejszych czynników ryzyka rozwoju nie tylko chorób układu sercowo-naczyniowego, ale też różnych nowotworów - mówi dr hab. Wojciech Błogowski, profesor Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Publikacja: 05.05.2016 23:00

Miałem dużo szczęścia

Foto: materiały prasowe

Rz: Co mówi o nas nasza tkanka tłuszczowa?

Wojciech Błogowski: Pewnie w aspekcie społecznym zdradza nasze niektóre słabości oraz cechy charakteru, ale na to, niestety, nie mam dowodów biochemicznych. Z licznych danych klinicznych wiemy, że otyłość jest jednym z najistotniejszych czynników ryzyka rozwoju nie tylko chorób układu sercowo-naczyniowego, ale też różnych nowotworów, w tym przewodu pokarmowego. W kontekście walki z chorobami nowotworowymi zawsze postrzegaliśmy palenie tytoniu jako to najgorsze zło, z którym bezwzględnie trzeba walczyć. Dziś to jednak nadmierna masa ciała wysuwa się na pierwszy plan.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Regiony
Co dziewiąty mężczyzna w kraju ma problemy ze spłatą zaległych zobowiązań
Okiem samorządowca
Prezydent Olsztyna: Stawiamy na komunikację zbiorową
Regiony
Dolny Śląsk rewitalizuje linie kolejowe i inwestuje w pociągi
Regiony
Jak kupować mądrze gaz na zmiennym rynku
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Regiony
Bezpieczne lato w Warszawie – dla wszystkich
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama