Reklama
Rozwiń
Reklama

Szukają pracy dla skazanych

Dyrekcja Aresztu Śledczego w Kamieniu Pomorskim chce zainteresować firmy zatrudnieniem osadzonych tam osób.

Publikacja: 19.05.2016 22:00

Więźniowie są obecnie zatrudniani głównie do robót publicznych

Więźniowie są obecnie zatrudniani głównie do robót publicznych

Foto: 123RF

– Od wielu lat współpracujemy w tej sprawie z samorządami i instytucjami publicznymi, które zatrudniają więźniów bezpłatnie, ale brakuje zainteresowania ze strony lokalnych przedsiębiorców, którzy mogliby nawiązać z nami współpracę przy odpłatnym zatrudnianiu skazanych – tłumaczy mjr Przemysław Sakowicz, rzecznik Aresztu Śledczego w Kamieniu Pomorskim.

Osadzeni w nim więźniowie, bo tylko takie osoby zgodnie z przepisami mogą podjąć pracę, są teraz głównie zatrudnieni do robót publicznych w Urzędzie Miasta i Gminy w samym Kamieniu Pomorskim oraz w podległych mu jednostkach oraz w Urzędzie Miejskim w Dziwnowie.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Regiony
Co dziewiąty mężczyzna w kraju ma problemy ze spłatą zaległych zobowiązań
Okiem samorządowca
Prezydent Olsztyna: Stawiamy na komunikację zbiorową
Regiony
Dolny Śląsk rewitalizuje linie kolejowe i inwestuje w pociągi
Regiony
Jak kupować mądrze gaz na zmiennym rynku
Regiony
Bezpieczne lato w Warszawie – dla wszystkich
Reklama
Reklama