Aktualizacja: 27.07.2016 23:00 Publikacja: 27.07.2016 23:00
Remonty kolejowych szlaków poprawiają jakość komunikacji w regionie.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
PKP PLK podpisały właśnie umowę z firmą Torpol na modernizację około 30-kilometrowego odcinka torów pomiędzy Włocławkiem a Aleksandrowem Kujawskim. Oprócz remontu samego szlaku odnowione zostaną także perony w Lubaniu, Nieszawie Waganiec i Turznie Kujawskim. Dla osób poruszających się na wózkach zbudowane zostaną specjalne pochylnie, na peronach pojawią się oznaczenia dla osób niewidomych lub niedowidzących w języku Braille'a.
W sumie odnowionych zostanie 19 obiektów inżynieryjnych oraz wymienione 10 rozjazdów na stacji Nieszawa Waganiec. Dodatkowo przebudowanych zostanie 21 przejazdów kolejowo-drogowych, na których m.in. zostanie wymieniona nawierzchnia, zamontowane nowe urządzenia, sygnalizacja i rogatki. Prace mają rozpocząć się we wrześniu. Ich zakończenie planowane jest na koniec listopada 2017 r. Kolejarze zapewniają, że remont zostanie tak zorganizowany, że nie będzie wpływał na zwykły ruch pociągów. Projekt, którego wartość wynosi 50,95 mln zł, jest finansowany z budżetu państwa.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Po emisji pierwszej transzy zielonych obligacji deweloper magazynowy zadebiutuje na Catalyst.
Policyjne kontrole na polsko-niemieckiej granicy, mające wyłapywać nielegalnych migrantów, uderzają w firmy transportowe, którym rosną koszty przez tkwiące w korkach ciężarówki.
Projekt ma ostateczną decyzję środowiskową, trwają przygotowania do budowy falochronu wybrany jest także inwestor terminala.
W ubiegłym roku wypełnienie samolotów LOT ładunkami było rekordowe. Aby móc utrzymać tendencję wzrostową, przewoźnik będzie potrzebował kolejnych samolotów, które sukcesywnie będą dołączać do jego floty.
Chińscy producenci aut zmienią nie tylko rynek samochodowy, ale i logistyczny. Wzrośnie rola armatorów.
W najbliższy poniedziałek, 3 lutego LOT rusza z inauguracyjnym rejsem do Lizbony. Początkowo poleci tam 5 razy w tygodniu.
Dobrze od ponad roku maleje finansowanie zakupów samochodów ciężarowych. Finansiści przekonują, że poprawa jest na wyciągnięcie ręki.
Przyczyny katastrofy lotniczej w Waszyngtonie, w której zginęło 67 osób, są nadal wyjaśniane. Na czas dochodzenia przestrzeń podchodzenia do lądowania na lotnisku Ronalda Reagana została zamknięta dla helikopterów. I będą zmiany personalne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas